پنج شنبه ٠٢ خرداد ١٣٩٨-
close
خدمات الکترونیک
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
صفحه اصلی > آرشيو خبري 


محصولی ساخته شده با حمایت و همکاری معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری؛

تولید انبوه "آب بانک " بهینه‌سازی مصرف آب را به همراه دارد

تولید انبوه "آب بانک" که با حمایت و همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ساخته شده است، صرفه جویی قابل توجهی در مصرف و بهینه سازی آب را به همراه دارد.

تولید انبوه "آب بانک" که با حمایت و همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ساخته شده است، صرفه جویی قابل توجهی در مصرف و بهینه سازی آب را به همراه دارد.
به گزارش مرکزروابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، حجت قربانی فعال فناور در حوزه آب، درباره تولید محصول "آب بانک" اظهار کرد: تولید اولیه این محصول با حمایت ستاد آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی انجام شده اما مراحل تولید انبوه این محصول دانش بنیان نیازمند حمایت های مالی بیشتری است.
وی با اشاره به این موضوع که هدف اصلی تولید این محصول بهینه سازی مصرف آب است خاطر نشان کرد: درصورت تولید انبوه این محصول، صرفه جویی قابل توجهی در مصرف انجام شده و به هدف اصلی تولید این محصول که بهینه سازی مصرف آب است می رسیم.
قربانی افزود: در مرحله اول با حمایت و همکاری معاونت علمی تولید اولیه "آب بانک" را داشته‌ایم و از طریق معاونت علمی تعداد قابل توجهی از این محصول را به فروش رسانده‌ایم ولی تولید انبوه این محصول و رسیدن به مرحله تجاری‌سازی نیازمند حمایت‌های بیشتری است.
مدیرعامل شرکت اندیش ورزان آبنما گستر درباره این موضوع که آیا اقدامی برای صادرات این محصول به کشورهای همسایه انجام شده یا خیر گفت:در حال تلاش هستیم تا با انجام مذاکراتی با کشورهایی از جمله قرقیزستان و ترکمنستان این محصول را برای صادرات به این کشورها ارسال کنیم و تولید این محصول را به صورت جدی به مرحله انبوه وتجاری سازی برسانیم.
قربانی درادامه گفت: " آب بانک " یک محصول دانش بنیان است که جهت آبیاری گیاهان آپارتمانی در هنگام سفرو جلوگیری از پژمرده شدن گیاهان آپارتمانی طراحی و تولید شده است.
وی درباره چگونگی عملکرد این محصول اظهار کرد: دستگاه آب بانک درکشور تولید شده و قادر است نیاز آبی گیاهان آپارتمانی شما را به مدت حداقل 12 روز و حداکثر 21 روز تامین کند و تنها کافی است برای هرگلدان یک دستگاه آب بانک را پای گیاه قرار دهید تا از پژمرده شدن و از بین رفتن گیاهان خود در هنگام مسافرت جلوگیری شود.
مدیرعامل شرکت تولید کننده محصول "آب بانک" در پاسخ به این سوال که آیا نمونه خارجی این محصول هم وجود دارد یا خیر گفت: نمونه های خارجی این محصول با شکلی متفاوت وجود دارد اما باید به این نکته توجه داشت که محصول تولیدی ما از نظر کیفیت و استحکام قابل مقایسه با نمونه های اروپایی است، هر چند "آب بانک" تولیدی این شرکت بسیار با کیفیت تر از نمونه تولید کشور چین (به عنوان کشوری که از هر محصولی کپی برداری می کند) است لیکن از نظر قیمت، پایین تر از نمونه چینی است.
وی با اشاره به تلاش برای دانش بنیان شدن این شرکت گفت: با توجه به انجام اقدامات لازم برای تایید دانش بنیان شدن اما هنوز موفق نشده ایم و امیدواریم که هرچه زودتر مراحل بررسی طی و ما بتوانیم از مزایای دانش بنیان بودن از جمله معافیت های مالیاتی استفاده کنیم زیرا با استفاده از مزایای شرکت های دانش بنیان بسیاری از مشکلات ما حل می شود.
پایان پیام / 26


©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir