پنج شنبه ٠٨ اسفند ١٣٩٨-
close
خدمات الکترونیک
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
صفحه اصلی > آرشیوها > آرشیو میزگردها 
با تلاش یک استارتاپ؛
هوش مصنوعی به کمک واسط‌های مغز و رایانه در ایران توسعه می‌یابد
در حال حاضر بیشترین کاربرد واسط های مغز و رایانه برای درمان بیماری ها است اما یک استارتاپ پا را فراتر گذاشته و از این فناوری برای توسعه الگوریتم های هوش مصنوعی بهره برده است.
١٠:٢٠ - سه شنبه ٢١ اسفند ١٣٩٧
سیف در نشست صمیمانه با اصحاب رسانه:
توسعه صنایع دریایی نیازمند فناوری‌های پیشرفته است
دبیر ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی معاونت علمی گفت: علی رغم وجود ذخایر عمیق در سطح دریا به توسعه فناوری دست پیدا نکرده‌ایم. از این رو، پیشرفت در صنایع دریایی مستلزم فناوری های پیشرفته است. به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با حضور دکتر محمدسعید سیف دبیر ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی معاونت علمی و فناوری و پرویز کرمی دبیر ستاد توسعه فرهنگ علم فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان، نشست صمیمانه خبرنگاران و اصحاب رسانه‌های نوشتاری، دیداری و شنیداری برگزار شد. دبیر ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی معاونت علمی در این نشست با اشاره به لزوم ایجاد گفتمان میان اصحاب رسانه و فعالان حوزه علم و فناوری گفت: این نشست در جهت هم افزایی گسترش همکاری و همفکری میان اصحاب رسانه و ستادهای فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می شود و طبیعتاً با برگزاری این نشست¬ها می‌توانیم دقیق‌تر و موشکافانه تر به بررسی مسائل مختلف و از جمله این ستاد و در حوزه دریا بپردازیم و در این خصوص از نقطه نظرات فعالان هر حوزه نیز استفاده کنیم.
١٢:٠٧ - دوشنبه ٢ شهريور ١٣٩٤
معاون سیاست گذاری و ارزیابی راهبردی معاونت علمی و فناوری در نشست صمیمانه با خبرنگاران:
باید تلاش کنيم تا اقتصاد مشتری علم و فناوری شود
معاون سیاست گذاری و ارزیابی راهبردی معاونت علمی و فناوری، با تاکید بر ضرورت نفوذ علم و فناوری در اقتصاد، به تلاش‌های معاونت علمی و فناوری در این حوزه اشاره کرد و گفت: در کنار حمایت از اولویت‌های مهم نقشه جامع علمی کشور، حمایت از پژوهش‌های بنیادی و آشنا کردن فارغ‌التحصیل دانشگاهی با فرهنگ کسب و کارهای نوین و کارآفرینی فناورانه و اقتصاد دانش‌بنیان، اجرایی شدن بندهای مرتبط با دانش و فناوری قانون حمایت از تولید، ظرفیت‌های تحقق اقتصاد دانش‌بنیان بر مبنای این قانون محقق شوند.
١٢:٠٤ - دوشنبه ٢ شهريور ١٣٩٤
در جلسه شورای ستاد فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی عنوان شد؛
استان‌های ایران شرایط اقلیمی بالایی برای فعالیت دانش‌بنیانی در حوزه گیاهان دارویی دارند
دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی، در هشتاد و سومین جلسه شورا این ستاد، بر ظرفیت بالای استان های مختلف ایران در زمینه فعالیت دانش بنیانی در حوزه گیاهان دارویی تاکید کرد.
١١:٥٠ - دوشنبه ٢ شهريور ١٣٩٤
با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
سومین دوره مسابقات شناورهای هوشمند آغاز شد
سومین دوره مسابقات شناورهای هوشمند با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دانشگاه صنعتی شریف و انجمن مهندسی دریایی ایران آغاز شد.
١٤:٠١ - سه شنبه ٢٩ مهر ١٣٩٣
دکتر وطنی تاکیدکرد:
لزوم تجاری‌سازی فناوری‌های ایمنی برای حفظ جان مردم
معاون توسعه فناوری بیان کرد: شرکت های دانش بنیان باید در راستای ایمن سازی جامعه، فناوری های مورد نیاز را تولید و توسعه دهند.
١٠:١٥ - يکشنبه ٢ شهريور ١٣٩٣
دکتر وطنی:
نان به عنوان یک کالای راهبردی مدنظر قرار گیرد
معاون توسعه فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، گفت: به دست اندرکاران حوزه نان توصیه می کنم که به نان به عنوان یک کالای راهبردی نگاه کنند.
١٠:٣٩ - چهارشنبه ٢٩ مرداد ١٣٩٣
گزارشی از یک نشست هم‌اندیشی؛
صاحبنظران درباره ورود دانشگاه‌ها به بحث تجاری‌سازی فناوری چه می‌گویند
اقتصاد دانش بنیان مبتنی بر محصولات دانش بنیان و خدمات دانش بنیان است، آنچه که در کشور ما به خوبی اتفاق افتاده ارایه خدمات دانش بنیان است که در آن هیچ ابهامی وجود نداشته و فرهنگ آن کاملا جا افتاده است.
١١:١٣ - چهارشنبه ٢٢ مرداد ١٣٩٣
در جلسه هم‌اندیشی نقش نوآوری و تجاری‌سازی فناوری در اقتصاد دانش‌بنیان عنوان شد
ایجاد بازار فناوری از اولویت‌های معاونت علمی است
معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی گفت: ما جزو فرض‌هایی که در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در نظر گرفته‌ایم ایجاد بازار برای شرکت‌های دانش‌بنیان است که شاید جزو مهمترین برنامه‌های اجرایی ما به شمار می رود.
١٥:٣٥ - سه شنبه ٢٤ تير ١٣٩٣
سیاستگذاری و ارزیابی راهبردی
راهبردی
سیاستگذاری و ارزیابی راهبردی
١٦:١٥ - شنبه ٦ ارديبهشت ١٣٩٣
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir