صفحه اصلی > سوالات متداول > سوالات ثبت نام و ارزیابی > فرآیند اعتراض به نتیجه ارزیابی 

5.   فرآیند اعتراض به نتیجه ارزیابی توسط شرکت­های متقاضی

 

5-1.        شرکت‌ها چگونه می­توانند از علت تایید نشدن خود در فرآیند ارزیابی مطلع شوند؟

پاسخ: بلافاصله پس از نهایی شدن پرونده شرکت در دبیرخانه کارگروه، در صورت عدم تایید شرکت، توضیحات علت عدم تایید در کارتابل شرکت قرار داده و به رابطین شرکت‌ها پیام داده می­شود. هم چنین شرکت‌ها می­توانند از طریق شماره­های 83533030-83533130-83333230-83533330  از علت عدم تایید خود مطلع شوند.

 

5-2.     شرکت‌ها جهت اعتراض به علت عدم تایید، چه اقداماتی می­توانند انجام دهند؟

پاسخ: شرکت‌ها باید ابتدا علت عدم تایید را در کارتابل خود مشاهده کنند. در صورتی که علت عدم تایید شرکت­ نداشتن شرط تسلط دانش فنی باشد، باید یکسال از اعلام نتایج شرکت بگذرد تا اینکه به اعتراض آن رسیدگی شود و مجددا وارد فرایند ارزیابی گردد. پیام مربوط به نداشتن شرط تسلط دانش فنی به صورت زیر است:

"شرکت باید «دانش فني طراحی كالاها و خدمات یا یک زیر سیستم اصلی کالا و خدمات» یا «دانش فنی طراحی و اجرای فرآیند تولید کالا و خدمات» را مشروط به پیچیده بودن این فرآیند تولید، براساس تحقیق و توسعه و مطابق با پیوست آیین‌نامه، کسب کرده و داشته باشد."

هم چنین در صورتی که علت عدم تایید شرکت، عدم همکاری باشد می­بایست سه ماه از اعلام نتایج شرکت بگذرد تا به اعتراض آن رسیدگی شود و مجددا وارد فرایند شود.

 

5-3.     بعد از گذشت بازه­های زمانی (سه ماهه یا یک ساله)، شرکت‌ها چه اقداماتی باید انجام دهند تا مجددا وارد فرایند ارزیابی شوند؟

پاسخ: پس از گذشت بازه زمانی اعلام شده (سه ماهه برای عدم همکاری و یک ساله برای نداشتن شرط تسلط دانش فنی) شرکت‌ها می­بایست به دبیرخانه کارگروه نامه ارسال کنند تا به اعتراض آن­ها رسیدگی و در صورت دارا بودن شرایط لازم، مجددا وارد فرایند ارزیابی شوند.

 

5-4.     آيا در صورت عدم تأييد دانش‌بنيان بودن شركت، امكان ارائه مجدد تقاضا از طرف شركت وجود دارد؟

پاسخ: در حال حاضر، تا مدت معین پس از عدم تأييد دانش‌بنيان بودن شركت، امكان ارائه مجدد تقاضا از سوي شركت رد شده وجود ندارد.

 

5-5.     آیا شرکت‌هایی که در ارزیابی تایید ولی بعضی از کالاهای آنها در ارزیابی رد شده است مجددا می­توانند درخواست ارزیابی کالاهای رد شده خود را بنمایند؟

پاسخ: خیر، این کالاها بلافاصله مجددا در پروسه ارزیابی وارد نخواهند شد، اما در اولیت تکمیل اطلاعات برای معافیت مالیاتی، ارزیابی خواهند شد.

 

5-6.     مدت زمان رسیدگی به پرونده اعتراض هر شرکت پس از ارسال نامه­ی اعتراض به دبیرخانه چقدر است؟

پاسخ: به طور میانگین از زمانی که هر شرکت به دبیرخانه نامه ارسال می­کند 10 روز کاری طول می­کشد تا به پرونده اعتراض آن شرکت بطور کامل رسیدگی شود و نحوه ارجاع مجدد یا عدم ارجاع شرکت برای ارزیابی مجدد مشخص می­شود.

حمایت از صادرات

حمایت از صادرات شرکت‌های دانش‌بنیان

ارائه مجوز استقرار

ارائه مجوز استقرار و جواز تاسیس و بهره‌برداری

تسهیلات نظام وظیفه تخصصی

تسهیلات نظام وظیفه تخصصی برای افراد فعال در شرکت‌های دانش‌بنیان

دوره های آموزشی

تخفيف دوره های آموزشی براي شرکت‌های دانش‌بنیان

معافیت مالیاتی

معافیت مالیاتی شرکت‌های دانش‌بنیان تولیدی و نوپا

کتابچه آیین نامه‌ها و قوانین

مستندات قانونی و آیین نامه‌های مرتبط با ارزیابی و حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان