چهارشنبه ٣٠ مرداد ١٣٩٨
صفحه اصلی > تسهیلات و حمایت ها > دانش آموختگان دانشگاهی > اطلاعیه فرآیند زمانی رسیدگی به درخواست های دانش آموختگان 
اطلاعیه فرآیند زمانی رسیدگی به درخواست های دانش آموختگان

اطلاعیه

فرایند زمانی رسیدگی به درخواست­های دانش­آموختگان برتر دانشگاهی

 

به منظور تنظیم فرایند اجرایی شناسایی دانش­آموختگان برتر موارد زیر به اطلاع متقاضیان می­رسد:

1.            دانش­آموختگان برتر دانشگاه­های کشور می­توانند از تسهیلات زیر بهره­مند شوند:

1-1.        راتبة پژوهشی / تجهیزات دكتر کاظمی آشتیانی (به منظور تسهیل فرایند جذب و فعالیت­های علمی در دانشگاه­ها و پژوهشگاه­ها)

1-2.        جایزة پسادکتری شهید دکتر چمران (به منظور ارتقاي توانايي‌هاي علمي و حرفه‌اي و ايجاد فرصتي براي جذب دانش­آموختگان برتر در دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌هاي كشور)

1-3.        تسهیلات اشتغال فناورانة شهید تهرانی­مقدم ( به منظور ايجاد شرايطي براي جذب دانش‌آموختگان برتر در نهادهاي صنعتي و فنّاورانه)

1-4.        تسهیلات اشتغال در دستگاه­های اجرایی (به منظور ارتقاي هرم منابع انساني در دستگاه‌هاي اجرايي)

1-5.        تسهیلات خدمت نظام وظیفة تخصصی (به منظور استفادة بهينه از توانايي‌هاي برگزيدگان دانشگاهي در توسعة علمي، فرهنگي و فنّاورانة كشور)

1-6.        وام ساخت / خرید مسکن

2.            متقاضیان حداکثر سه سال پس از زمان دانش­آموختگی از دانشگاه­ها و پژوهشگاه­های کشور می­توانند درخواست خود را در سامانة اطلاعتی بنیاد (به نشانی soraya.bmn.ir http://) بارگذاری کنند.

3.            بررسي پروندة دانش‌آموختگان، منوط به ثبت كامل اطلاعات متقاضي در سامانة اطلاعاتي بنياد ملّي نخبگان است و هيچ يك از مدارك به‌طور دستي تحويل نمي‌شود.

4.            بنیاد ملّی نخبگان، نتایج ارزیابی پروندة متقاضیان استفاده از تسهیلات «نظام وظیفة تخصصی» و «وام ساخت/خرید مسکن» را حداکثر 45 روز کاری پس از تکمیل مدارک و راستی­آزمایی آنها از سوی متقاضی اعلام می­کند.

5.            نتایج مربوط به برگزیدگان سایر تسهیلات در دو نوبت (شهریور ماه و بهمن ماه) به متقاضیان اعلام می­شود. (نتیجه نهایی متقاضیانی که در نیمة اول سال پروندة خود را کامل کرده و مورد راستی­آزمایی قرار گرفته­اند در شهریور ماه و سایر متقاضیان در بهمن­ماه اعلام می­شود).

6.            راستي‌آزمايي اطلاعات متقاضي به كمك بنيادهاي نخبگان استانيِ محل تحصيل یا سكونت وي انجام مي‌شود.

7.            چنانچه با درخواست متقاضي موافقت نشود، متقاضي مجاز است با ارتقاي فعاليت‌هاي نخبگاني خود و صرفاً يك بار ديگر درخواست خود را در سامانه بارگذاري كند.

 

8.            بارگذاری اطلاعات خلاف واقع در هر مرحله از بررسی، موجب می­شود متقاضي از تمامي تسهيلات بنياد محروم و عدم صداقت وي به دستگاه‌هاي ذي‌ربط اعلام و به لحاظ حقوقي موضوع پيگيري ‌شود.

بنیاد نخبگان استانها
سامانه ثریا

پیوندها
تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد - نسخه قدیمی
آدرس: خيابان آزادي- بين خيابان نواب و رودكي- جنب كوچه طاهرنيا- پلاك 209 تلفن: 63478000 - 09601