چهارشنبه ٣٠ مرداد ١٣٩٨
صفحه اصلی > جستجو 
اخبار > دیدار معاون علمي وفناوري ريس جمهوري و وزیر حمل و نقل و نوآوري اتریش


  چاپ        ارسال به دوست

در دومین روز سفر هیئت عالیرتبه علمی و فناوری ایران به وین صورت گرفت/

دیدار معاون علمي وفناوري ريس جمهوري و وزیر حمل و نقل و نوآوري اتریش

در دومین روز سفر هیات عالی رتبه علمی و فناوری کشورمان به وین، دكتر ستاري معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اسلامی و جرج لیچ فرید وزیر حمل و نقل و نوآوري اتريش ديدار و گفتگو کردند.

به گزارش پایگاه اطلاعرسانی بنیاد ملی نخبگان، پرویز کرمی مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در تشريح برنامه های دومین روز سفر هیئت عالیتربه علمی و فناوری کشورمان به اتریش که به سرپرستی دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری انجام شد، اظهار کرد: امروز (چهارشنبه) معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با آقای جرج لیچ فرید وزیر حمل و نقل و نواوري کشور اتریش دیدار کرد كه در اين نشست دو طرف بر گسترش همكاريهاي فناوري ونواوري وتحكيم روابط تاكيد كردند.

 وی افزود: در این نشست، وزیر حمل و نقل و نوآوری اتریش از امضای قراردادها و تفاهم نامه های همکاری میان ایران و اتریش که روز گذشته صورت گرفته بود، استقبال و از انجام آن حمایت کامل کرد.

دبیر ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان، همچنین با بیان اینکه وزیر حمل و نقل و نوآوری اتریش، پیشرفت های جمهوری اسلامی ایران در حوزه های مختلف علم و فناوری را ستود، ابراز کرد: آقای لیچ فرید، همچنین تاکید کرد که اتریش در زمینه حمل و نقل و توسعه زیرساخت ها در این عرصه، همکاری های لازم را با جمهوری اسلامی ایران خواهد کرد. 

کرمی خاطر نشان کرد: در روز دوم این سفر همچنین نشست مشترک شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی و اتریشی (بیزینس فوروم)  با حضور شرکت‌های فناور دو کشور برپا شد که در این نشست ٣سند همکاری  بخش خصوصي میان دو کشور به امضا رسید.

وی همچنین ابراز کرد: در آغاز این نشست مشترک، دکتر ستاری در باره ضرورت همکاری‌های فناورانه میان دو کشور، توانمندی‌های کشورمان در حوزه اقتصاد دانش‌بنیان و ایجاد بستر اقتصادي وفناوري لازم توسط شركتهاي دانش بنيان دو کشور برای تعامل فناورانه و صادرات وبيان فرصتها وتعاملات علمي ودانشگاهي صحبت کرد.

مشاور رییس بنیاد ملی نخبگان همچنین درباره سایر برنامه های این نشست گفت: در ادامه این نشست شرکت‌های حاضر به تعامل و گفت و گو ادامه دادند و نشست کسب و کار (b2b ) نیز برپا شد.

بررسی زمینه های تعامل و همکاری کشور ایران و اتریش

پرویز کرمی درباره ادامه برنامه روز دوم سفر هیئت عالیتربه علمی و فناوری کشورمان، ابراز کرد: عصر همین روز معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری با گزمات گریم معاون وزیر حمل و نقل، فناوری و نوآوری کشور اتریش دیدار و گفت و گو کرد. این گفت و گو درباره ظرفیت‌های همکاری فناورانه میان 2 کشور و زمینه‌های تعامل و همکاری میان فعالان علمی و دانشجویی  و شرکت‌های دو کشور صورت گرفت.

از ديگر برنامه هاي امروز دكتر ستاري مصاحبه با تلويزيون ملي اتريش و روزنامه  وينرسايتونگ بود.

براساس این گزارش، در این سفر محمود شیخ زین الدین (معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری)، منوچهر منطقی (دبیر ستاد توسعه هوایی و هوانوردی)، سعید سرکار (دبیر ستاد توسعه فناوری نانو)، پرویز کرمی (دبیر ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان)، سیروس وطن‌خواه (دبیر ستاد توسعه  فناوری انرژی های تجدید پذیر)، سید احمد رضا علائی طباطبائی (مدیرکل دفتر تبادل فناوری معاونت امور بین الملل معاونت علمی)، عبادالله مولایی (سفیر ایران در اتریش)، سیدعلی اکرمی فر (رییس مرکز همکاری‌های فناوری و نوآوری ریاست جمهوری) و حسین احمدی (مدیر اموربین الملل این مرکز)، حمید بیات (معاون مدیر کل غرب اروپای وزارت امور خارجه) و بیش از 50 نفر از روسای شرکت های دانش بنیان و فعالان حوزه فناوری کشور، دکترستاری را همراهی می کنند.


١٦:٥٨ - 1395/12/11    /    شماره : ٢٢٠٤١    /    تعداد نمایش : ٣٨٢٠خروج
تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد - نسخه قدیمی
آدرس: خيابان آزادي- بين خيابان نواب و رودكي- جنب كوچه طاهرنيا- پلاك 209 تلفن: 63478000 - 09601