دوشنبه ٠٣ تير ١٣٩٨-
close
خدمات الکترونیک
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
صفحه اصلی > آرشيو خبري 
گزارشی از بخش نخست سفر معاون علمی و فناوری رییس جمهوری به کاشان؛
شکوفایی زیست‌بوم دانش‌بنیان در حاشیه کویر
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت: شهرستان کاشان از ظرفیت‌های خارق‌العاده‌ای برخوردار است که در فرهنگ و تاریخ ریشه دارد. این ظرفیت ها امروز در پیوند با نوآوری شرکت های دانش بنیان و استارتاپی، کاشان را به بخش خلاق و فرهنگساز زیست بوم دانش بنیان بدل کرده است.
١٦:١٤ - دوشنبه ٣ تير ١٣٩٨

طرح لیزینگ محصولات دانش‌بنیان و فناور اجرا می‌شود
طرح «لیزینگ محصولات دانش‌بنیان و فناور» با همکاری شبکه فن بازار ملی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی اجرا می‌شود.
١٤:٣٦ - دوشنبه ٣ تير ١٣٩٨

ارائه درمان‌های نوین سرطان توسط دانش‌بنیان‌ها شتاب می‌گیرد
ارائه شیوه های نوین درمانی برای بیماری سرطان از راهکارهایی است که امید بیماران را افزایش می‌دهد در این راستا دو شرکت دانش بنیان فعال در حوزه سلول درمانی دست به کار شده‌اند تا کارآزمایی بالینی ایمونوسل تراپی این بیماران را انجام دهند.
١٤:٠٥ - دوشنبه ٣ تير ١٣٩٨
رییس مرکز آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری:
دسترسی شرکت‌های دانش‌بنیان به خدمات آزمایشگاهی تا پایان سال تمدید شد
رییس مرکز آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، گفت: شبکه آزمایشگاهی با هدف کمک به رشد و توسعه شرکت‌های دانش بنیان، به این شرکت ها یارانه دریافت خدمات آزمایشگاهی ارائه می کند.
١٢:٢٧ - دوشنبه ٣ تير ١٣٩٨

باکتری‌های بومی راندمان تولید محصول را افزایش می‌دهند
محققان موسسه خاک و آب با انجام طرح پژوهشی موفق به شناسایی گونه ای از باکتری های بومی شدند که مقاومت گیاه به تنش هایی همچون شوری خاک و کم آبی را افزایش می‌دهد.
١٢:٢٥ - دوشنبه ٣ تير ١٣٩٨

زیست‌بوم دانش‌بنیان صنعت حمل‌ونقل توسعه می‌یابد
معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با دانشگاه آزاد اسلامی با هدف توسعه فناوری های راهبردی اولویت دار حوزه حمل و نقل و هوشمندسازی این صنعت پرکاربرد در کشور، تفاهم نامه همکاری امضا می کنند.
١٠:٣٤ - دوشنبه ٣ تير ١٣٩٨

تحقیقات پژوهشی حوزه علوم شناختی با تجهیزات ایران ساخت سرعت گرفت
انجام مطالعات پژوهشی در حوزه‌ای نوپا همچون علوم شناختی نیازمند تجهیزات پیشرفته است. در این راستا ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از توانمندی و خلاقیت جوانان برای بومی‌سازی تجهیزات در این حوزه حمایت می‌کند.
١٠:٢٥ - دوشنبه ٣ تير ١٣٩٨
با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری؛
پارک علم و فناوری کاشان افتتاح می شود
افتتاح پارک علم و فناوری کاشان و بازدید از شرکت های فناور پردیس غیاث الدین جمشید کاشانی امروز با حضور سورنا ستاری معاون علمی وفناوری رئیس جمهوری صورت می گیرد.
٠٩:١٢ - دوشنبه ٣ تير ١٣٩٨

کیفیت اندازه‌گیری خواص مغناطیسی با تجهیزات داخلی بهبود یافت
مغناطیس و کاربردهای منحصر به فردش با پیشرفت روز افزون فناوری بیش‌تر آشکار می‌شود و تولید دستگاه مغناطیس‌سنج(مغناطومتر) یک شرکت فناور دانشگاهی در اندازه‌گیری مغناطیس بخش دیگری از این ابعاد را نمایان کرده است.
١٦:٣٢ - يکشنبه ٢ تير ١٣٩٨
رییس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری:
60 شتاب‌دهنده فناوری در کشور فعالیت می‌کند
رییس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، گفت: شتاب دهنده ها یکی از عناصر مهم توسعه زیست بوم نوآوری و فناوری هستند و در حال حاضر 60 شتاب دهنده فناوری برای توسعه کسب و کارهای نو در کشور فعالیت می کنند.
١٣:٣٥ - يکشنبه ٢ تير ١٣٩٨

«حفاری اکتشافی» با دستگاه ساخت داخل آسان‌ شد
یک شرکت دانش‌بنیان دستگاه حفاری اکتشافی را تولید و به بازار تجاری عرضه کرده است که علاوه بر دارا بودن قابلیت بالا در اکتشاف و اندازه‌گیری ذخایر معدنی، به حفاری معادن می‌پردازد.
١٠:٥٢ - يکشنبه ٢ تير ١٣٩٨

نیازهای فناورانه حوزه سامانه‌های پیش تصفیه آب و پساب مرتفع می‌شود
معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اعلام فراخوانی در نظر دارد،طرح های ساخت سامانه‌های پیش تصفیه آب و پساب را دریافت و از آن‌ها حمایت کند.
١٠:٢٨ - يکشنبه ٢ تير ١٣٩٨

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>

©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir