شنبه ٠١ ارديبهشت ١٣٩٧-
close
خدمات الکترونیک
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

با حمایت ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی معاونت علمی ؛

موتور بنزينی برون نصب دريايی رونمایی شد

نخستین همایش پیشرانه‌های دریایی صبح امروز مسلح در هتل المپیک برگزار شد که موتور بنزينی برون نصب دريايی توس با حضور حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح رونمایی شد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، هتل المپیک امروز میزبان محققان و متخصصانی حوزه دریایی بود که برای مراسم افتتاح نخستین همایش پیشرانه‌های دریایی به این مکان آمده بودند. این همایش در حالی امروز آغاز به کار کرد که که ارائه آخرین دستاوردهای علمی حوزه پیشرانه‌های دریایی هدف مهم آن است. همچنین جمع آوری ایده ها، پژوهش‌ها و نظارت علمی پژوهشگران کشور، شناسایی و سازماندهی ملی محققین، هم افزایی علمی انجمن های تخصص این حوزه و تسریع ارتباطات دانشگاه و صنعت از اهداف دیگر این همایش است.

جایگاه سیستم رانش در بهره وری ناوگان دریایی کشور، محرکه اصلی، انتقال قدرت، پیش برنده ها و پایش و نگهداری نیز از محورهای مد نظر همایش است که 9 دانشگاه صنعتی کشور همچون سهند تبریز، صنعتی شریف، صنعتی بیرجند، شاهرود، علم و صنعت در برگزاری آن مشارکت جدی داشتند.

برگزاری 8 کارگاه و پنل تخصصی با موضوعاتی همچون نقش پیشرانه ها در ارتعاشات شناورها، حفاظت و کنترل خوردگی در پیشرانه های دریایی، سیستم های رانش در شناورهای تندرو پیشرانه، روش‌های تجربی طراحی و ارزیابی عملکرد پیشبرنده های دریایی و انتخاب موتور دیزل و گیربکس دریایی بهینه از برنامه‌های این همایش است همچنین نمایشگاه دستاوردهای شرکت های دانش بنیان حوزه دریایی نیز برپا شده است که موتور بنزينی برون نصب دريايي توس با حضور وزیر دفاع رونمایی شد.

حسین دهقان وزیر دفاع در این مراسم با اشاره به اینکه سیستم رانش از اصلی ترین بخش های موجود در شناور ها بوده و اهمیت زیادی در بهره وری آن دارد اظهار کرد: وزارت دفاع با راهبرد توانمند سازی نیروی دریایی ارتش و سپاه و فراهم کردن زمینه بهره وری بیشتر از دریا که می تواند زمینه ساز توسعه ملی باشد، طراحی و ساخت موتور و بومی سازی پیشرانه های دریایی را از اولویت های خود قرار داد. 

وزیر دفاع برگزاری نخستین همایش پیشرانه‌های دریایی را در همین راستا و بمنظور افزایش همکاری و هم افزایی بخش های فعال کشور در حوزه دریایی دانست و اظهار امیدواری کرد این همایش بتواند به اهداف مورد نظر در این زمینه دست یابد .

سازمان صنايع دريايی وزارت دفاع با همكاری معاونت علمی و فناوری رياست جمهوری، دانشگاه صنعتی شريف، انجمن ملی موتور، ديگر نهادها، دانشگاه ها و صنايع فعال در حوزه پيشرانه های دريايی اولين همايش پيشرانه های دريايی را در تهران برگزار می كند.

انتهای پیام/25


١٤:٠١ - سه شنبه ٢٦ بهمن ١٣٩٥    /    شماره : ٢١٦٠١    /    تعداد نمایش : ١٢٠٩خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir