شنبه ٠١ ارديبهشت ١٣٩٧-
close
خدمات الکترونیک
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

بیش از 100 اختراع متقاضی عرضه در فستیوال نوآوری‌های صنعت پلاستیك و پلیمر شدند

بعد از اعلام فراخوان «فستیوال صنعت پلاستیك و پلیمر» بیش از 100 اختراع و نوآوری برای عرضه در این فستیوال ثبت نام کرده‌اند و پس از 2 مرحله ارزیابی، 37 نوآوری به مرحله سوم ارزیابی‌ها وارد شده‌اند.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اكبر قنبرپور رییس مركز فن‌بازار ملی ایران ضمن اعلام این خبر گفت: فستیوال نوآوری‌های صنعت پلاستیك و پلیمر، نهم اسفندماه سال جاری برگزار می‌شود.  

به گفته وی، این برنامه ششمین رویداد در حوزه معارفه نوآوری است كه توسط مرکز فن‌بازار ملی  ایران و با هدف تجاری‌سازی طرح‌های نوآورانه به شیوه فروش، اعطای لیسانس و یا مشاركت در طرح ، در حوزه‌های تخصصی و كاربردی مختلف، برگزار می شود.

قنبرپور با اشاره به اینكه فستیوال‌های تخصصی نوآوری با هدف كمك به تعامل صاحبان نوآوری با صاحبان سرمایه و صنعتگران طرح‌ریزی شده است بیان کرد: در هر فستیوال نوآوری، طرح‌های نوآورانه در یك حوزه تخصصی-كاربردی فراخوان شده و بعد از ارزیابی طرح‌های منتخب به صورت ارائه حضوری و باقی طرح‌ها به صورت ارائه در كتابچه نوآوری برای مخاطبین ارائه می شود.

وی مخاطبین این رویداد را سرمایه‌گذاران حقیقی و حقوقی، صنعتگران و تولیدكنندگان در حوزه تخصصی برگزاری فستیوال می‌باشند كه علاقمند به سرمایه‌گذاری روی طرح‌های نوآورانه دانست.

رییس مركز فن¬ بازار ملی ایران  توضیح داد: در واقع مركز فن‌بازار ملی ایران به عنوان مرجع تبادلات فناوری كشور قصد دارد ضمن ایجاد فضای تعامل رودر‌رو میان صاحبان طرح‌های نوآورانه و صنعتگران با استفاده از ظرفیت كارگزاران تبادل فناوری، به توسعه تجاری‌سازی دستاوردهای صاحبان نوآوری از یك سو و رقابت‌پذیری و رشد توانمندی رقابتی شركت‌های تولیدی و صنعتی و ایجاد ارزش افزوده از دستاوردهای علمی/پژوهشی كمك کند.

قنبرپور افزود: فستیوال نوآوری‌های صنعت پلاستیك و پلیمر با محوریت طرح‌های نوآورانه بخش رنگ و رزین، لاستیك و پلاستیك،‌ روز دوشنبه مورخ 9 اسفند 95 در تهران برگزار می‌شود.

بازار دارایی فکری با انعقاد تفاهم نامه بین پارک فناوری پردیس معاونت علمی و سازمان بورس و اوراق بهادار راه اندازی شده است که از طریق برگزاری فستیوال های اختراعات، تاکنون 8 معامله به ارزش 56 میلیارد ریال منعقد شده است. 

پایان پیام/29


٠٧:٥٦ - چهارشنبه ٢٧ بهمن ١٣٩٥    /    شماره : ٢١٦٠٦    /    تعداد نمایش : ٨٧٧خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir