شنبه ٢٨ مهر ١٣٩٧-
close
خدمات الکترونیک
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

از سوی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی؛

کارگروه میان‌گروهی در حوزه علوم انسانی راه‌اندازی شد


کارگروه میان گروهی در حوزه علوم انسانی  با هدف حمایت و حفظ سرمایه‌های فکری، اقتصادی و اجتماعی کشور و سفارشی‌سازی پروژه‌ها توسط صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی راه‌اندازی شد.
به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، کارگروه میان رشته ای علوم انسانی با توجه به نیازهای پژوهشی در حوزه علوم انسانی و اهمیت بالای تحقیق در این حوزه توسط صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی راه اندازی شد.
امروزه حوزه علوم انسانی جایگاه ممتاز و شایان توجهی را در جهان و ایران به خود اختصاص داده است و با توجه به‌ سرعت تحولات این حوزه، شتاب تغییر در آن زیاد است. رشته های مرتبط با علوم انسانی در مقایسه  با دو دهه گذشته گسترش قابل توجهی یافته است. خوشبختانه ظرفیت چشمگیری برای توسعه رشته های علوم انسانی در کشورمان وجود دارد، بطوری که روند رو به توسعه آن ، منجر به تخصصی شدن اغلب این رشته ها شده است.
در همین راستا صندوق  پس از تجربه موفق راه اندازی کارگروه میان گروهی در حوزه های علوم طبیعی و علوم ریاضی، تشکیل کارگروهی جدید با عنوان "کارگروه میان گروهی در حوزه علوم انسانی" و  با هدف حمایت و حفظ سرمایه های فکری، اقتصادی و اجتماعی کشور و سفارشی سازی پروژه ها را در دستور کار خود قرار داد. در این کارگروه متخصصان، اساتید و پژوهشگران حوزه علوم انسانی  در تخصص هایی نظیر اقتصاد، مدیریت، علوم اسلامی و هنر و معماری و سایر رشته های مرتبط فعالیت خواهند داشت.
گفتنی است کارگروه میان گروهی علوم انسانی دارای 2 کمیته با عناوین اقتصاد مقاومتی و سرمایه های انسانی، اجتماعی و آسیبهای اجتماعی است و اولویت های آن نیز پس از مطالعات کارشناسی از طریق وب سایت صندوق اطلاع رسانی خواهد شد.
انتهای پیام/25


١١:٣٤ - يکشنبه ٢٤ دی ١٣٩٦    /    شماره : ٣٠٧٤٣    /    تعداد نمایش : ٧١٥خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir