جمعه ٠٣ اسفند ١٣٩٧-
close
خدمات الکترونیک
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

با پشتیبانی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی انجام می‌شود؛

آموزش خلاقیت و ایده‌پردازی به دانش‌آموزان کشور

 

 

پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی یکی از مراکزی است که می‌تواند خلاقیت و نوآوری را در دانش آموزان نهادینه کند و صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور در طرحی به حمایت از این مراکز پرداخته است.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، حمایت از پژوهش سراهای دانش آموزی یکی از اقداماتی است که صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی انجام می دهد. در این راستا در سال 95 نیز تفاهم‌نامه‌ای بین صندوق و وزارت آموزش و پرورش امضاء شد تا بر اساس آن در چهار موضوع از این پژوهش سراها حمایت شود.  برگزاری کارگاه‌های آموزشی روش تحقیق برای دانش آموزان، حمایت از مطالعات جمعی دانش آموزان، آموزش خلاقیت و نوآوری دانش آموزان و حمایت از ثبت داخلی اختراعات دانش‌آموزی عناوین این چهار موضوع است.

بنابراین در راستای اجرایی شدن این تفاهم نامه، در سالی که گذشت آموزش 1500 معلم مشغول در پژوهش سراهای دانش-آموزی در قالب " طرح ملی دوره آموزشی خلاقیت و ایده پردازی" و در سراسر کشور آغاز شد. همچنین تا پایان سال گذشته آموزش مربیان استان های قزوین، لرستان، البرز، کردستان، کرمانشاه، هرمزگان و برخی از شهرستان های استان تهران به اتمام رسید. با پایان آموزش مربیان تمامی دانش آموزان کشور نیز آموزش خواهند دید. توانمندی آموزش و پرورش از مسائل مهمی است که صندوق پیگیری می کند. 

انتهای پیام/25


١٣:٥٢ - سه شنبه ٢٢ خرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٣٥٠٥٥    /    تعداد نمایش : ٦٢٠خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir