رونق تولید
امروز : سه شنبه ٠٦ فروردين ١٣٩٨

اخبار > بازدید هیئت ایرانی از تکنوپارک گرجستان

صفحه اصلی > اخبار 


بازدید هیئت ایرانی از تکنوپارک گرجستان

هیات ایرانی که به منظور شرکت در دومین نشست تجاری B2B ایران به گرجستان سفر کرده، در حاشیه این رویداد از تکنوپارک این کشور بازدید کرد.

هیات ایرانی که به منظور شرکت در دومین نشست تجاری B2B ایران به گرجستان سفر کرده، در حاشیه این رویداد از تکنوپارک این کشور بازدید کرد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دومین نشست تجاری B2B ایران در کشور گرجستان با هدف برقراری ارتباط تجاری بین شرکتهای دانش بنیان ایرانی وگرجی با حضور نماینده  50 شرکت دانش‌بنیان و فناور به همراه هیات ایرانی ، 17 و 18 مردادماه در گرجستان در حال برگزاری است که در همین راستا شرکت‌های دانش بنیان ایرانی و گرجی در نخستین روز این نشست با هم به گفت و گو و پرسش و پاسخ پرداختند.

در حاشیه سفر هیات ایرانی به گرجستان، علیرضا دلیری معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی با همراهی رئیس تکنو پارک و رئیس آژانس نوآوری گرچستان از استارتاپ های مستقر در پارک به همراه شرکت‌های دانش بنیان ایرانی بازدید کردند.

تکنو پارک گرجستان در سال 2016 از  آغاز به کار کرده و  در حال حاضر بیش از 200 استارتاپ در تمامی حوزه‌های علمی و فناوری در این پارک حضور دارند. این مکان یک فضای آزاد برای کسب و کار در گرجستان بشمار می رود.

 

در حاشیه سفر هیات ایرانی، معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی با چرکز بشویلی قائم مقام وزیر اقتصاد و توسعه پایدار-آژانس سرمایه گذاری، خیدورلی رییس آژانس نوآوری و فناوری،  خارانیشویلی معاون وزیر آموزش، علوم، فرهنگ و ورزش گرجستان ملاقات کرد که در این ملاقات به مباحث مربوط به نحوه تعامل شرکت های دانش بنیان ایرانی جهت همکاری با شرکت ها و استارتاپ های گرجی بحث و تبادل نظر پرداخته و توافقات لازم صورت گرفت. همچنین در نشست دو جانبه‌ای با رییس آژانس سرمایه‌گذاری این کشور حضور یافت.

علیرضا دلیری معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی در این نشست دو جانبه گفت: ظرفیت‌های مشترکی میان کشورهای ایران و گرجستان وجود دارد. حضور شرکت‌های دانش بنیان در این نشست‌ها نیز به منظور تکمیل ظرفیت‌های مشترک خواهد بود. بنابراین امیدواریم بستر فعالیت سرمایه گذاری بهتری فراهم شود.

وی  ادامه داد: بیشتر پازل‌های فناوری در ایران شکل گرفته و به فعالیت استارتاپ‌ها سرعت داده شده است. با توجه  به این رشد  و ظرفیت بالای نیروی انسانی در ایران، امکان تعامل در حوزه استارتاپ‌ها و تعامل با کشورهای همسایه در این زمینه بالا به نظر می‌رسد. حضور شرکت‌های پیشران در فناوری‌های نوین می‌تواند این بستر را تقویت کند.

 

دلیری افزود: شرکت های ایرانی امروز از تکنوپارک کشور گرجستان بازدید کردند. در جلساتی که با مدیران این پارک داشتند بستر فعالیت و همکاری را مناسب دیدند، اما سوالاتی ایجاد شد که در تعامل با کشور گرجستان باید حل شود.

شایسته یادآوری است، شرکت هایی که به گرجستان سفر کرده اند، شرکت هایی هستند که بستر صادراتی دارند. دیدگاه صادرات کالایی آنها این است که امکان همکاری مشترک با شرکت های گرجستانی را خواهند داشت.

 پایان پیام/29


شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت