شنبه ٢٩ دی ١٣٩٧-
close
خدمات الکترونیک
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

با استفاده از نانو رشته‌های طلا و ابریشم؛

درمان جراحات حیوانات با طول‌موج 800 نانومتر صورت می‌گیرددانشمندان در حوزه لیزر موفق شدند، با استفاده از نانو رشته‌های طلا و ابریشم که با کمک پرتو لیزر فعال می‌شوند، جراحات حیوانات را درمان کنند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛ دانشمندان دانشگاه آریزونا موفق شدند با استفاده از نانو رشته‌های طلا و ابریشم که به‌واسطه پرتو لیزر فعال می‌شوند، جراحات حیوانات را درمان کنند، انو میله‌های طلا که در ساختار پروتئینی ابریشم جا  گرفته‌اند، با استفاده از پرتو لیزر مادون قرمز و طول‌موج 800 نانومتر، که به پوست آسیب نمی‌رساند، فعال می‌شوند و پیوند مطلوبی باپوست برقرار می‌کنند.


بر اساس این گزارش؛ این تیم دو نمونه از این ساختار را توسعه داده‌اند که یکی ضدآب و مناسب برای بکارگیری در محیط‌های مرطوب است و دیگری برای محیط‌های خشک کاربرد دارد.

نمونه‌ی ضدآب عملکردی هفت برابر بهتر از بخیه‌های سنتی در جلوگیری از خروج مایعات از محل زخم در آزمایش بر روی جراحات خوک از خود نشان دادنه است.

با توجه به اینکه امواج مادون قرمر می‌توانند تا عمق قابل توجهی از بافت نفوذ کنند، این محققان در حال پژوهش بر روی نمونه‌هایی هستند که قابل استفاده در بافت‌های داخلی بدن مانند رگ‌های و عصب‌ها باشد.
بر اساس این گزارش؛ ستاد توسعه فناوری فوتونیک، لیزر ساخت و مواد پیشرفته معاونت علمی به منظور توسعه این علم نوین در کشور در این معاونت مشغول به کار است.
پایان پیام/32


١٠:٥٧ - چهارشنبه ١٩ دی ١٣٩٧    /    شماره : ٤١٤٢٧    /    تعداد نمایش : ٢٦٩خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir