رونق تولید
امروز : دوشنبه ٢٨ مرداد ١٣٩٨

اخبار > اکوسیستم سنتی حوزه پسماند و بازیافت تحول می یابد

صفحه اصلی > اخبار 


با استفاده از ظرفیت‌های فناورانه ؛

اکوسیستم سنتی حوزه پسماند و بازیافت تحول می یابد

اکوسیستم سنتی حوزه پسماند و بازیافت با استفاده از ظرفیت های فناورانه متحول می شود .

اکوسیستم سنتی حوزه پسماند و بازیافت با استفاده از ظرفیت های فناورانه متحول می شود .

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ، عبدالرضا مجدالدین مدیر کل دفتر هماهنگی دانش، صنعت و بازار دردومین جلسه مشترک کارگروه اتاق بازرگانی ایران و معاونت علمی  اظهار کرد : با توجه به اعلام آمادگی اتاق بازرگانی جهت همکاری با معاونت علمی در شناسایی و تاسیس کانون در حوزه¬های دارای اولویت، حوزه پسماند و بازیافت را یکی از حوزه های مستعد در این زمینه دانست.

وی درادامه ضمن اشاره به تبیین اهداف و کارکردهای کانون¬های هماهنگی دانش، صنعت و بازار گفت : نقش کلیدی کانون در شناسایی و حل نیازها و مسائل فناورانه صنعت از طریق بهره¬گیری از ظرفیت¬های موجود در مراکز علمی، پژوهشی و فناوری، استارتاپ¬ها و شرکت¬های دانش¬بنیان است . 


مجدالدین تاسیس کانون در حوزه پسماند و بازیافت را در جهت تغییر اکوسیستم سنتی موجود و در مسیر راهبری و تسهیل¬کننده توسعه فناوری و نوآوری در تعامل با انجمن بسیار تاثیرگذار دانست و بر ضرورت آن تاکید کرد. 

در ادامه این جلسه عامری مدیر سرمایه گذاری اتاق بازرگانی ایران با تایید اهداف و ماموریت کانون¬ها در توسعه فناوری در صنعت کشور، بکارگیری ظرفیت تشکل¬ها را در ایجاد و توسعه کانون¬ها، در جلوگیری از موازی کاری در این حوزه ضروری دانست.


 صدرنژاد رئیس اتحادیه صنایع بازیافت ایران نیز با بیان اینکه در حوزه پسماند و بازیافت 10 میلیارد دلار در سال امکان ایجاد ارزش افزوده وجود داشته و بیش از 200 هزار نفر به طور مستقیم و 800 هزار نفر به طور غیر مستقیم اشتغال دارند گفت : برای توسعه در این حوزه باید روی نقاط ضعف زنجیره ارزش تمرکز شود و تاسیس کانون می¬تواند در شنیده شدن همه دیدگاه¬ها و نظرات و ایده¬های فناورانه موثر باشد. به گفته وی انجمن می¬تواند صنایع بزرگ این حوزه را جهت عضویت در کانون معرفی کند .

در ادامه جلسه مدیران شرکت¬های دانش¬بنیان به بیان مسائل و مشکلات خود در زمینه¬های استاندارد، قوانین و مالکیت فکری پرداختند. 

در پایان جلسه نیز مقرر شد، تاسیس کانون پسماند و بازیافت با استفاده از ظرفیت انجمن و شرکت¬های دانش بنیان این حوزه مورد پیگیری طرفین قرار گیرد.

در این نشست مجدالدین مدیر کل دفتر هماهنگی دانش، صنعت و بازار، عامری مدیر سرمایه گذاری اتاق بازرگانی ایران، رییس اتحادیه بازیافت ایران و تعدادی از مدیران شرکتهای دانش¬بنیان فعال در حوزه پسماند و بازیافت حضور داشتند.  

دومین جلسه کارگروه مشترک معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و اتاق بازرگانی ایران با موضوع بررسی زمینه ها و ظرفیت های تاسیس کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار در حوزه پسماند و بازیافت در محل معاونت علمی  برگزار شد.


پایان پیام /26


شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت