رونق تولید
امروز : پنج شنبه ٢٣ آبان ١٣٩٨

اخبار > نوآوری به کمک پیشگیری از خوردگی شناورها و سازه‌های دریایی می‌آید

صفحه اصلی > اخبار 


نوآوری به کمک پیشگیری از خوردگی شناورها و سازه‌های دریایی می‌آید

ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری طی فراخوانی برای طراحی دستگاه حفاظت خوردگی جریان تزریقی شناورها و سازه های دریایی از ایده پردازان خلاق دعوت کرد.

 

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ایده پردازی برای حل چالش ها در صنعت، می تواند برای بسیاری از کسب و کارها نقطه شروع مناسبی باشد و مهم ترین قسمت در این راه، فراهم کردن بستر رقابت میان متقاضیان این عرصه  است. گروه  توسعه فناوری های دریایی ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با  همکاری سازمان ها و مراکز دریایی رویداد هایی را در قالب "چالش نوآوری" برنامه ریزی و حمایت می کند. 

برگزاری رویدادهای چالش محور، فرآیند رقابت هدفمند برای یافتن راه‌حل‌های فناورانه و کاربردی برای حل مشکلات بنگاه‌های صنعتی یا توسعه خدمات و محصولات نوآورانه است، از این رو شرکت‌های صنعتی خصوصی یا سازمان ها و نهادهای دولتی می‌توانند، مناسب‌ترین راه‌حل‌های فناورانه را برای غلبه بر مشکلات خود بیابند و نسبت به سرمایه گذاری بر روی طرح ها اقدام کنند.

امروزه روش های متنوعی برای جلوگیری از پدیده خوردگی در شناورها و سازه های دریایی استفاده می شود و هر کدام از این روش ها مزایا و معایب خود را دارد. از این رو دانشگاه آزاد واحد یادگار امام خمینی (ره)  با حمایت گروه توسعه فناوری های دریایی ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، چالش نوآوری" طراحی دستگاه حفاظت خوردگی جریان تزریقی در شناورها و سازه های دریایی" را  برگزار می کند.

25 تیرماه آخرین مهلت ارسال ایده ها است و زمان برگزاری و داوری نهایی ایده ها نیز  اول مردادماه پیش بینی شده است. به سه طرح برتر این  رویداد جوایز نقدی  اهدا خواهد شد و همچنین  طرح برگزیده کمک هزینه ساخت 25 میلیون تومانی دریافت خواهد کرد. 

علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام می توانند به آدرس  https://evand.com/events/isti-iausr  مراجعه کنند.

پایان پیام/23

 


شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت