رونق تولید
امروز : يکشنبه ٢٦ آبان ١٣٩٨

اخبار > بیشتر تجهیزات مورد نیاز تولید دارو در ایران ساخته می‌شود

صفحه اصلی > اخبار 


دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری:

بیشتر تجهیزات مورد نیاز تولید دارو در ایران ساخته می‌شود

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: با کمک متخصصان ایرانی توانستیم تجهیزات مورد نیاز تولید دارو در کشور را به صورت بومی تهیه کنیم و در اختیار شرکت های داروسازی قرار دهیم.

 

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری درباره تولید تجهیزات مورد نیاز تهیه دارو در ایران، بیان کرد: وقتی می خواهیم محصولات و داروهای زیستی تولید کنیم نیاز به تجهیزات تولید آن داریم. این تجهیزات پس از برجام، همچنان در فهرست تحریم ها ماند.

قانعی افزود: با توجه به پیشرفت هایی که کشور دارد، خوشبختانه توانستیم تجهیزات مورد نیاز کشور را بسازیم؛ البته هنوز بخشی از آنها باید از خارج از کشور وارد شود.

وی همچنین تاکید کرد: ایران در حالی با وجود تحریم ها از نظر پیشرفت فناوری های زیستی و ارزش اقتصادی ناشی از آن رشد مناسبی داشته که بسیاری از کشورها با وجود برخورداری از همه امکانات و حتی نزدیکی با آمریکا هنوز نتوانسته اند پیشرفت کنند.

قانعی در ادامه تصریح کرد: در حال حاضر 500 شرکت دانش بنیان در حوزه زیستی در کشور فعال است که در تلاش هستیم تعداد این شرکت ها را افزایش دهیم.

پایان پیام/23

 


شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت