رونق تولید
امروز : يکشنبه ٢٦ آبان ١٣٩٨

اخبار > همکاری شرکت های دانش بنیان ایرانی و روسی گسترش می یابد

صفحه اصلی > اخبار 


در ادامه نشست های هیات علمی فناوری ایران در روسیه؛

همکاری شرکت های دانش بنیان ایرانی و روسی گسترش می یابد

نشست های هیات علمی و فناوری کشورمان به ریاست سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اسلامی ایران در روز دوم ادامه یافت و دو طرف بر گسترش و توسعه تعاملات حوزه فناوری با یکدیگرتاکید کردند.

 

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری کشورمان در دومین روز از سفر به روسیه دیدار و گفتگوهایی با روسای چند شرکت پیشرفته حوزه فناوری روسی داشت.

این نشست ها که با هدف توسعه  همکاری های مشترک در زمینه فناوری  و بررسی امكان كار متقابل در دو كشور روسيه و ايران  بود به صورت جداگانه برگزار شد تا شاهد گسترش تعاملات طرفین در حوزه فناوری باشیم.


تاکید بر لزوم همکاری های مشترک

علی وحدت رییس صندوق نوآوری و شکوفایی  در دیدار با  "اولگا لوچنکو" رئیس بخش بین الملل و "آندری میکیتاس" معاون صندوق توسعه و حمایت از  شرکت‌های کوچک دانش‌بنیان و نوآوری روسیه با بیان اینکه  شرکتهای دانش‌بنیان و استارتاپ‌های ایرانی به زنجیره ارزش جهانی  وارد شده اند گفت: آماده تاسیس صندوق‌های مشترك میان ایران و روسیه برای تامین مالی همكاری‌های فناورانه هستیم .

همچنین در ادامه برنامه های امروز، دیداری هم با "آلپین" مدیر بخش نوآورانه صندوق RVC روسیه انجام شد.در این دیدار بر لزوم همکاری های مشترک میان شرکتهای دانش بنیان ایرانی و روسی تاکید شد.

 

 

توانمندسازی شرکت های دانش بنیان در سفر به روسیه دنبال شد

 

مدیران شرکت های دانش بنیان در روز دوم این سفر از چند شرکت معتبر و فعال روسی بازدید کردند.

Security codeنخستین شرکتی است که بازدید از آن امروز انجام شد.در حوزه  فناوری اطلاعات این شرکت حرف های بسیاری برای گفتن دارد و با خلاقیت و نوآوری دستاوردهای خوبی در این حوزه داشته است.

 

همچنین همکاری با کشورهای مختلف آسیایی در کارنامه این شرکت موفق قرار دارد که در این بازدید علاقمندی خود به همکاری مشترک با شرکت های دانش بنیان ایرانی را ابراز کردند.  9 شرکت دانش بنیان ایرانی حوزه فناوری اطلاعات با حضور در این شرکت از بخش های مختلف آن بازدید کردند.این بازدید علاوه بر اینکه به توانمندسازی و ارتقا شرکت ها کمک کرد زمینه گسترش همکاری در حوزه فناوری اطلاعات را ایجاد کرد.

بازدید از پارک فناوری اسکول کوا نیزاز برنامه دیگر شرکت های دانش بنیان در دومین روز سفر به روسیه است.

 

پایان پیام/25


شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت