رونق تولید
امروز : چهارشنبه ٠٧ اسفند ١٣٩٨

اخبار > فاز دوم پتروشیمی تخت جمشید افتتاح می‌شود

صفحه اصلی > اخبار 


چاپ
با حضورمعاون علمی و فناوری رئیس جمهوری؛

فاز دوم پتروشیمی تخت جمشید افتتاح می‌شود

در سفر معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری به ماهشهر، دومین فاز مجموعه پتروشیمی تخت جمشید با ظرفیت تولید فرآورده‌های گوناگون پتروشیمی افتتاح می‌شود و به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بندر ماهشهر یکی از بنادر قدیم کرانه خلیج فارس میزبان سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری شد تا زیست‌بوم فناوری و نوآوری با رونق و انگیزه‌ای دوچندان توسعه یابد.

 

افتتاح فاز دوم پتروشیمی تخت جمشید

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری در این سفر یک روزه، فاز دوم پتروشیمی تخت جمشید را افتتاح می‌کند. 

با افتتاح فاز دوم این مجموعه پتروشیمی، علاوه بر افزایش ظرفیت تولید محصولات ، 4 محصول جدید پتروشیمی نیز به چرخه تولید اضافه خواهد شد. در فاز دوم این مجموعه،  55هزار تن PBR ، 5 هزار تن STP ، 18 هزار تن HIPS و 20 هزار تن لاتکس به ظرفیت تولید سالانه افزوده می‌شود.

 

همچنین با حضور معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری از 10 کاتالیست «ایران‌ساخت» رونمایی می‌شود. کاتالیست Revamp لایسنس شرکت «پتروشیمی کارون» با استفاده از نیکل به جای فلزات گران‌بها یکی از این تولیداتی است كه در شركت دانش بنيان اكسير نوين فرآيند آسيا توليد می‌شود. همچنین کاتالیست‌های هم‌رسوبی LTSC و HTSC، متاناسیون و سنتز متانول تولید شده در شركت دانش بنيان گسترش فناوری خوارزمی در این مجموعه رونمایی خواهد شد. کاتالیست سنتز آمونیاک و کاتالیست ریفرمینگ خشک، کاتالیست فرآیند اتیلن اکساید و کاتالیست‌های زیگلرناتا تولید شركت‌های دانش بنيان هلدينگ HNT با همكاری شركت پژوهش فناوری پتروشيمی وارد چرخه صنعت می‌شود.

 

با این اقدام، بخش قابل توجهی از نیازهای صنعت پتروشیمی با اتکا به توانمندی داخل رفع می‌شود.

ستاری در ادامه منطقه ویژه اقتصادی از «پتروشیمی کارون» وشرکتهای دانش بنیان این مجموعه بازدید میکند.

 

در ادامه این سفر معاون علمی و فناوری رییس جمهوری از شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور مستقر در منطقه آزاد اروند بازدید می‌کند. بازدید از مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر نیز بخش دیگری از برنامه‌های این سفر است.

 

این سفر در ادامه سفرهای استانی معاون علمی و فناوری رییس جمهوری انجام می‌شود تا شاهد رونق زیست بوم فناوری و نوآوری در این منطقه باشیم. ستاری در سفرهای استانی خود استفاده از تمام ظرفیت‌های استان‌ها و به خصوص استفاده از نیروی انسانی توانمند و خلاق را مورد تاکید قرار می‌دهد.

پایان پیام/25


شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت