رونق تولید
امروز : يکشنبه ٠٥ خرداد ١٣٩٨

اطلاعات رویدادها

صفحه اصلی > رویدادها > اطلاعات رویدادها 
نخستین مجمع نوآوری آسیا و اقیانوسیه

نخستین مجمع نوآوری آسیا و اقیانوسیه

تاریخ برگزاری رویداد : ۲۰ تا ۲۲ خردادماه

ورود به سایت برگزاری رویداد

مجمع نوآوری آسیا و اقیانوسیه رویدادی استثنایی است که از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با همکاری شورای اقتصادی اجتماعی آسیا اقیانوسیه سازمان ملل متحد (اسکاپ-ESCAP) و به میزبانی ایران، ۲۰ تا ۲۲ خردادماه برگزار می‌شود.
اسکاپ یکی از نهادهای تابعه شورای اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل متحد (ECOSOC) است. این شورا که یکی از ۵ رکن اصلی سازمان ملل متحد به شمار می‌آید، دارای مأموریت گسترده در حوزه اجتماعی و اقتصادی است و از نهادهای تخصصی و منطقه‌ای مختلف تشکیل شده است. شورای مذکور در هر قاره یک آژانس منطقه‌ای دارد و مأموریت آن در آسیا و اقیانوسیه به اسکاپ داده شده است که دفتر منطقه‌ای آن در بانکوک (تایلند) قرار دارد.


در تاریخ ۲۹ اسفندماه گذشته دعوتنامه مشترکی از سوی رئیس اسکاپ و معاون محترم علمی و فناوری رییس‌جمهور، همزمان از طریق سازمان ملل و وزارت امور خارجه کشورمان به 63 کشور عضو اسکاپ و نیز ۱۷ سازمان بین‌المللی ارسال و از آنها برای حضور در این رویداد و سفر به کشورمان دعوت شده است.
افتتاحیه رویداد مذکور در تاریخ 20 خردادماه در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی برگزار خواهد شد و پنل‌های تخصصی آن همزمان با هشتمین نمایشگاه بین‌المللی فناوری و نوآوری (اینوتکس) در محل دائمی نمایشگاه‌های تهران برگزار می‌شود.


این مجمع دو و نیم روزه، برگزاری ۵ پنل تخصصی با موضوعات "اهمیت و نقش سیاستهای اتخاذ شده توسط دولتها و ارتقای استارتاپها و نقش آنها در رسیدن به اهداف توسعه پایدار"، "خط مشی دولتها در حمایت از زنان در اقتصاد دانش بنیان و توسعه فناوری"، " نقش پارک‌ها و مراکز رشد و فناوری در توسعه اکوسیستم نوآوری"، "نقش ابزارهای مالی بر سرمایه‌گذاری در توسعه فناوری و تجاری‌سازی" و "نمونه‌های موفق سیاستهای دولتی برای ارتقای سطح نوآوری" را در دستور کار دارد.


یکی از محورها و اهداف اسکاپ اهمیت استارتاپ‌های فناورانه و نقش آنها در توسعه پایدار است و مجمع نوآوری فرصتی را فراهم می‌کند تا ظرفیت‌های کشور در این راستا معرفی گردد.


بخشی از برنامه به بازدید از ظرفیت‌های فناورانه کشور با حضور وزرای علم و فناوری کشورها اختصاص پیدا خواهد کرد. در پایان برنامه نیز بیانیه‌ای صادر خواهد شد که حاوی پیام روشن کشور در حوزه دیپلماسی فناوری و اهمیت آن در کنار دیپلماسی سیاسی است.

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت