شنبه ١٦ آذر ١٣٩٨-
close
خدمات الکترونیک
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
صفحه اصلی > آرشيو خبري 
با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری:
گام نخست آغاز به‌کار مرکز نوآوری کرج برداشته شد/ ستاری: مدیریت شهرهای هوشمند در دست فعالان دانش‌بنیان‌ و استارتاپ‌ها خواهد بود
نشست آغاز به کار مرکز نوآوری کرج با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری،رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره)، شهردار کرج و جمعی از مسئولین این شهر در محل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد. در حاشیه این نشست همچنین آخرین جزئیات مربوط به جانمایی مرکز نوآوری شهر کرج و تنظیم روابط مدیریت شهری و اجزای زیست بوم نوآوری مستقر در این شهر مورد واکاوی قرار گرفت. شهردار کرج نیز بر آمادگی ساختمان در نظر گرفته شده برای ایجاد مرکز تاکید و ابراز امیدواری کرد که مشکلات جزئی باقیمانده به زودی مرتفع شود.
١٧:١٨ - چهارشنبه ١٣ آذر ١٣٩٨
١٢:٢٤ - چهارشنبه ١٣ آذر ١٣٩٨

عمر کارکرد تجهیزات صنعتی افزایش پیدا می‌کند
رسوب نشانی شیمیایی از بخار به کمک پلاسما فرآیندی است که واکنش‌گرهای گازی، فعال شده در یک محفظه به وسیله گرما، نور یا پلاسما، در نزدیکی یا روی سطح گرم یک زیرلایه واکنش داده و به صورت جامد روی سطح رسوب می‌کنند.
١٢:١٨ - چهارشنبه ١٣ آذر ١٣٩٨
با تلاش شبکه فن بازار ملی ایران
نیازهای فناورانه تهران تامین می‌شود
کلان‌شهر «تهران» برای قرار گرفتن در تراز جهان‌شهرها، باید همواره برای نیازهای مدرن شهری پاسخ‌‎های فناورانه بیابد. در همین راستا شبکه فن بازار ملی ایران وابسته به معاونت علمی و فناری ریاست جمهوری با همکاری مرکز تهران هوشمند، رویدادی برگزار کرد تا در بطن آن، نیازهای فناورانه شهرداری تهران مورد واکاوی قرارگیرد.
١١:٤٩ - چهارشنبه ١٣ آذر ١٣٩٨

«نوآوردگاه فین‌تک» برگزار می‌شود
با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، نوآوردگاه فین‌تک برگزار می‌شود. این رویداد با هدف شناسایی افراد خلاق و خوش‌فکر این حوزه 27 تا 29 آذرماه در کارخانه نوآوری آزادی برگزار خواهد شد.
١١:٤٥ - چهارشنبه ١٣ آذر ١٣٩٨

ساخت حسگر کیسه هوا با تجهیزات «ایران ساخت» ممکن شد
شرکت توسعه فناوری ریز مقیاس آژینه، توسط دو نفر از اساتید دانشگاه تهران تاسیس شده است و در زمینه میکرو الکترومکانیک و لیتوگرافی فعالیت دارد. دستگاه سازنده سنسورهای ایربگ خودرو از جمله محصولات این شرکت است که به همت متخصصان داخلی ایران‌ساخت شد.
١١:١٥ - چهارشنبه ١٣ آذر ١٣٩٨
علوم شناختی و کاربردهای آن در جامعه/1
از دگرگونی در سرمایه‌های شناختی جامعه تا تغییر در رفتار‌های فردی
دانش شناختی مجموعه علوم و فناوری‌هایی است که برای فهم کارکرد مغز و ذهن به کار برده می‌شود. بنابراین وقتی از این حوزه صحبت می‌شود یعنی درباره پیچیده‌ترین مسئله بشری سخن به میان آمده است.
٠٩:٣١ - چهارشنبه ١٣ آذر ١٣٩٨
با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت:
دانشجویان دکتری پژوهانه 50 میلیون تومانی دریافت می‌کنند
سرمایه‌گذاری هدفمند بر روی پژوهش و زیرساخت‌های آن خصوصا زیرساخت انسانی، لازمه توسعه علم و فناوری در هر کشوری است. در همین راستا، ستاد توسعه فناوری‌های فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت در نظر دارد رقابتی جهت «اعطای پژوهانه(گرنت) اختصاصی به رساله‌های کاربردی مقطع دکتری در حوزه مهندسی مواد، ساخت و فوتونیک» را برگزار کند. سقف پژوهانه پرداخت شده در این رقابت 50 میلیون تومان است.
٠٩:٢١ - چهارشنبه ١٣ آذر ١٣٩٨

خدمات آزمایشگاهی از مرزهای ایران عبور می‌کند
مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با تاکید بر این‌که محصولات و خدمات آزمایشگاهی ایران رشد قابل قبولی دارد، گفت: کشورهای همسایه بازار خوبی برای این خدمات محسوب می‌شوند.
٠٩:٠٤ - چهارشنبه ١٣ آذر ١٣٩٨
پیام امید به مردم ایران
پیش از دمیدن سپیده
پرویز کرمی
١٦:٥٢ - سه شنبه ١٢ آذر ١٣٩٨

برترین‌های تعاون با حضور معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری تقدیر شدند/ستاری: استارتاپ‌ها سرمایه انسانی اقتصاد دانش‌بنیان را تأمین می‌کنند
معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری در آیین « هشتمین جشنواره ملی تعالی مدیریت تعاونی» از ضرورت گذار به سوی حمایت از سرمایه‌های نوآورانه گفت و با حضور وی از فعالان حوزه تعاونی تجلیل شد.
١٥:١٠ - سه شنبه ١٢ آذر ١٣٩٨

ایران و اسپانیا تبادل دارویی می‌کنند
به همت ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تبادلات دارویی بین دو کشور ایران و اسپانیا توسعه می‌یابد. این کار با هدف ایجاد زیرساخت‌های لازم برای کسب منافع مناسب صادراتی شرکت های دارویی ایرانی اتفاق می‌افتد.
١١:٢٥ - سه شنبه ١٢ آذر ١٣٩٨

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>

©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir