سه شنبه ١٩ فروردين ١٣٩٩-
close
خدمات الکترونیک
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
صفحه اصلی > آرشيو خبري 


چاپ
با حمایت ستاد توسعه فناوری های مواد و ساخت پیشرفته معاونت علمی برگزار می‌شود؛

دانش‌افزایی چاپ سه بعدی ویژه دبیران مدارس کشور

توانمندسازی دبیران در حوزه چاپ سه‌بعدی یکی از اقداماتی است که می‌تواند در به کارگیری این فناوری در سطح مدارس کشور و افزایش آگاهی دانش‌آموزان تاثیرگذار باشد.توانمندسازی دبیران در حوزه چاپ سه‌بعدی یکی از اقداماتی است که می‌تواند در به کارگیری این فناوری در سطح مدارس کشور و افزایش آگاهی دانش‌آموزان تاثیرگذار باشد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، لذت بردن از چاپ سه بعدی عنوان برنامه‌ای است که توسط فب لب چاپ سه بعدی و شرکت اندیشه آفرینان شریف برای آموزش و لذت بردن  از چاپ سه بعدی طراحی شده است. این دوره برای گروه‌های مختلف طراحی شده است اما تمرکز اصلی آن بر آموزش دانش آموزان و دبیران است. تا کنون دوره‌های متعددی برای دانش آموزان و دبیران برگزار شده است. هدف اصلی این طرح آشناسازی دبیران و به دنبال آن به‌کارگیری این فناوری در سطح مدارس کشور به منظور افزایش سطح آگاهی دانش آموزان است.

اصول و مبانی ساخت افزایشی (چاپ سه بعدی)، آشنایی و آموزش اولیه نرم‌افزارهای طراحی سه بعدی، آموزش کار با قلم سه بعدی، آموزش کار با نرم افزارهای اسلایسر (مقدمه کار با دستگاه‌های پرینتر سه بعدی)، کار عملی با دستگاه‌های پرینتر سه بعدی و طراحی و پرینت یک قطعه به عنوان پروژه نهایی دوره سرفصل مطالبی است که در این برنامه آموزش داده می شود.

عنوان این برنامه آموزشی که ویژه دبیران توسط موسسه ساخت افزایشی ایران و با حمایت ستاد توسعه فناوری های مواد و ساخت پیشرفته معاونت علمی برگزار می شود "دانش افزایی چاپ سه بعدی ویژه دبیران" است که دبیران شرکت کننده در این دوره از سوی موسسه ساخت افزایشی پس از اتمام دوره گواهینامه دریافت می کنند. همچنین اعطای گواهی نامه ضمن خدمت نیز از مزایای دیگر شرکت در این دوره است.

ثبت نام در این دوره آغاز شده است و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و ستاد توسعه فناوری های مواد و ساخت پیشرفته یارانه 75 درصدی برای ثبت نام تعدادی از دبیران علاقمند برای شرکت در این دوره ها در نظر گرفته است.
انتهای پیام/25


©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir