سه شنبه ١٩ فروردين ١٣٩٩-
close
خدمات الکترونیک
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
صفحه اصلی > آرشيو خبري 


چاپ
توسط محققان صورت گرفت؛

تولید پودر نانو برای مصارف صنعتی در کشور

محققان ایرانی، موفق به تولید پودر در حد نانو متر با دستگاه آسیاب گلوله ای سیاره ای شده‌اند.

محققان ایرانی، موفق به تولید پودر در حد نانو متر با دستگاه آسیاب گلوله ای سیاره ای شده‌اند.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در هنگام تولید پودر نانو، فرآیندها و واکنش هایی که حین تولید در طول زمان آسیاب اتفاق می افتد نیز توسط سامانه اندازه گیری دما و فشار narya pm control ثبت می‌شود.
حمید فراهانی، مدیر عامل شرکت دانش بنیان«امین آسیا فناور پارس» درباره علت اصلی طراحی این دستگاه صنعتی، گفت: «دستگاه تولید شده برای درک بهتر اتفاقاتی که در طول فرایند آسیاب در آسیاب گلوله ای سیاره ای، نظیر واکنش های شیمیای، تغییرات فاز و ... رخ می‌دهد، بسیار سودمند است.»
تجهیزات این شرکت که در زمينه طراحي و ساخت تجهيزات صنايع نفت، نيروگاهي و آزمايشگاهي فعاليت مي کند، قابل استفاده در صنایع مختلف شیمیایی، داروسازی، رنگ‌سازی، سرامیک، معدنی، متالوژی، آزمایشگاه‌های صنعتی، دانشگاهی و مراکز پژوهشی است.
بیشتر فعالیت این شرکت دانش بنیان در زمینه طراحی و ساخت تجهیزات آزمایشگاهی و صنعتی از جمله؛ آسیاب گلوله ای سیاره‌ای Planetary Ball Mill-توربو میکسر - Turbula Mixer- سامانه اندازه گیری دما و فشار-آسیاب پره گلوله-Glove box-آسیاب بلوطی (میکسر میل ) راکتورهای آزمایشگاهی وصنعتی، مخازن تحت فشار - طراحی ، ساخت و تعمیر مبدل های حرارتی، تعریف می‌شود.
فراهانی با اشاره به دو بخش تشکیل دهنده این دستگاه صنعتی گفت: «سامانه اندازه گیری دما و فشار NARYA PM CONTROL از دو بخش تشکیل شده است که یک بخش اطلاعات دما و فشار محفظه را اندازه گیری کرده و بخش دوم اطلاعات را دریافت و پس از پردازش ثبت می کند. همچنین این بخش می تواند اطلاعات دریافتی را همزمان با ثبت به نمایش هم بگذارد.»
این فعال حوزه فناوری، درباره شاخصه اصلی سامانه اندازه‌گیری دما و فشار محفظه‌های آسیاب گلوله ای، اظهار کرد: «سامانه اندازه‌گیری دما و فشار محفظه‌های آسیاب گلوله‌ای، سیاره اطلاعات را با نرخ های مختلفی ثبت می کند که کمترین نرخ هر پنج ثانیه یک نمونه و بیشترین نرخ، هر پنج میلی ثانیه یک نمونه است.»
وی در پایان با اشاره به حمایت‌های انجام شده از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بیان کرد: امید آن داریم تا بتوانیم با حمایت‌های مستمر مسوولان و به‌ویژه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به کار خود بهتر از گذشته ادامه دهیم و در این راه موفق‌تر از گذشته گام برداریم.
پایان پیام/32


©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir