رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان: ایجاد آپارتاید علمی در جهان برای جلوگیری از پیشرفت کشورها است مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

سويزي گفت: ایجاد آپارتاید علمی در جهان برای جلوگیری از پیشرفت کشورها است، بر این اساس امروزه استعمارگران با ترور شخصیت‌های علمی به این موضوع جامه عمل پوشانده اند، زیرا از به قدرت رسیدن دیگران واهمه دارند.

 

به گزارش خبرنگار دفتر ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مهری سویزی در اختتامیه نخستین جشنواره دانش آموزي زیست فناوری اظهاركرد: برگزاری جشنواره‌های دانش آموزی فرصت مناسبی را برای رقابت، تشویق و درخشندگی این افراد را فراهم می آورد.

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان در ادامه افزود: دانش آموزان دارای استعداد خدادادی هستند و با کوشش می توانند آن را در عرصه‌های مختلف پرورش دهند، البته نقش خانواده‌ها در این خصوص بسیار  با اهمیت است به طوری که با شناخت استعداد فرزندان خود می توانند، در جهت رشد و پیشرفت آنها تلاش کنند.

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان تصریح کرد: خانواده نخستین جرقه استعداد را می بیند و با پشتوانه مدرسه در راستای شکفتن آن تلاش می کند. با توجه به این امر باید گفت؛ وجود این دو عنصر؛ خانواده و مدرسه در شکوفایی استعدادهای افراد انکارناپذیر است.

وی تاکید کرد: بهره مندی از علم، قدرت محسوب می شود به طوری که می توانیم از این طریق بر منابع طبیعی تسلط داشته باشیم و جامعه بدون دانش، زمینه مسلط شدن دیگران را فراهم می کند.

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان تاکید کرد: برای درخشندگی علمی، داشتن علم به تنهایی کافی نیست و با کمک ایمان کشور آباد می شود.

وی با اشاره به برگزاری نخستین جشنواره دانش آموزی زیست فناوری بیان کرد: از 122 طرح ارسالی 22طرح به مقطع ابتدایی اختصاص داشت که بر این اساس می توان آینده روشنی را برای کشور پیش بینی کرد.

در پایان این مراسم با حضور دکتر سيد محمود رضا آقامیری؛ معاون فناوری و نوآوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دکترمهری سویزی؛ رئیس مرکز استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان، دکتر عباس صاحب قدم لطفی؛ دبیر ستاد توسعه زیست فناوری این معاونت و مهندس زندی فر دبیر نخستین جشنواره دانش آموزی زیست فناوری ايران از برگزیدگان این جشنواره تجلیل شد.

در بخش داستان نخستين جشنواره دانش آموزي زيست فناوري، سارا صبوری، مهسا حسین؛ دستاوردهای تولیدی و پژوهشی؛ الهه هاشمی،سعید شریفی و بهناز بیک زاده؛ روزنامه دیواری؛ پارسا مهرافروز، مهسا عباسی نیا، طرح‌های پیشنهادی تولیدی و پژوهشی؛ امید مصفا، الناز اندرآبی و نوشین شیرزاد؛ عکس؛طهماسیان و سحر کریمی؛ فیلم کوتاه؛ فاطمه یعقوبی، ریحانه قنبری جهرمی؛ مجله؛ سروش مومن پور، زهرا مهرانگیز، بهناز حاجی ملا حسینی؛ مقاله تحلیلی؛ امین عطایی، دانیا داوودی، امید مصفا؛ نقاشی و کاریکاتور؛ فاطمه حسینی، داوودیان تقدیر شدند.

همچنین امین عطایی و الهه هاشمی به عنوان برترین برترین‌ها انتخاب شدند که برای استمرار در طرح این افراد مبلغ یک میلیون تومان به مدرسه محل تحصیل یا پژوهشکده محل فعالیت آنها به عنوان هدیه جشنواره پرداخت شد.