جمعه ٠٣ اسفند ١٣٩٧-
close
خدمات الکترونیک
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

با حمایت کمیته دانش آموزی ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی؛

مسابقه بین‌المللی دانش‌آموزی دانش مغز برگزار می‌شود

مسابقات Brain Bee در حوزه علوم اعصاب هر سال در دنیا برگزار می‌شود که از هر کشور یک نفر به این مسابقات راه پیدا می‌کند،در ایران نیز این مسابقه توسط انجمن علوم اعصاب ایران و با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی برگزار می شود و نماینده ای در مسابقات جهانی شرکت می‌کند.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سینا توکلی دبیر کمیته دانش آموزی ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی درباره برگزاری مسابقات Brain Bee اظهار کرد: مسابقات بین المللی Brain Bee در حوزه علوم اعصاب برای دانش آموزان 13 تا 18 سال در دنیا برگزار می شود و از هر کشور یک نفر به این مسابقات راه پیدا می‌کند به این صورت که فرد برگزیده دو مرحله آزمون را پشت سر می‌گذارد.
وی با بیان اینکه در ایران نیز این مسابقات توسط انجمن علوم اعصاب و با حمایت کمیته دانش آموزی ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت برگزار می شود گفت: مرحله نخست آزمون 25 آذر ماه سال جاری در سراسر کشور برگزار شده و دانش آموزان تا 15 آذرماه فرصت برای ثبت نام در آزمون  از طریق سایت    BrainCogc.irرا دارند. در مرحله نخست 30 نفر انتخاب شده و دوره‌های آموزشی تئوری و عملی برای آنها به منظور شرکت در مرحله دوم برگزار می‌شود.
توکلی با اشاره به اینکه کتاب‌های حقایق مغز، علوم اعصاب و دانش مغز منبع سئوالات در مرحله نخست هستند ابراز کرد: البته دو جلسه رایگان در پژوهش سراهای تهران و مراکز استان ها با حمایت ستاد شناختی برای تشریح این کتاب‌ها برپا می‌شود همچنین برگزاری مرحله دوم مسابقات نیز هفته آخر فروردین ماه 96 بوده که در نهایت یک فرد به مسابقه جهانی در واشنگتن امریکا فرستاده می شود.
دبیر کمیته دانش آموزی ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی همچنین عنوان کرد: پژوهش سراهای دانش آموزی استان و شهر تهران و مراکز استان ها در برگزاری این مسابقات با کمیته همکاری داشته و به 30 نفر کشوری و نفرات اول هر استان هدایایی تعلق می‌گیرد.
انتهای پیام/25


٠٩:٢٨ - يکشنبه ١٦ آبان ١٣٩٥    /    شماره : ١٩٠٣٥    /    تعداد نمایش : ٢٦١٦خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir