دوشنبه ٠٧ خرداد ١٣٩٧-
close
خدمات الکترونیک
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

زیست‌فناوری یک حوزه ثروت‌آفرین و اشتغال‌زا است

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی گفت: اگر به حوزه زیست فناوری توجه ویژه ای صورت گیرد این حوزه می تواند برای کشور ثروت‌آفرینی و اشتغال‌زایی کند.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در خصوص رشته زیست فناوری و ضرورت توجه به این حرفه در کشور، گفت: تمام مباحث حوزه زیست‌فناوری برای کشور می‌تواند ثروت زیادی ایجاد کرده و اشتغال آفرینی کند. به‌طور مثال موضوع DNA، باکتری‌ها و غیره هرکدام نقش به سزایی در ایجاد اشتغال و بهتر کردن زندگی مردم دارد.

وی بیان کرد: محصولات زیستی قیمت بسیار بالایی دارد به‌گونه‌ای که فاکتورهای هفت و هشت گرمی یک میلیون دلار است و کل دارویی که برای برخی بیماران استفاده می‌شود، دو و نیم گرم است که ما می‌توانیم دانش آموزان را به‌گونه‌ای آموزش دهیم که بتوانند در حوزه تولید محصولات زیستی در آینده فعالیت کنند. 

قانعی با تاکید بر این نکته که باید از زیست‌فناوری به‌عنوان یک موضوع ثروت آفرین و اشتغال آفرین استفاده کرد، گفت: باید دانش آموزان را برای ورود به عرصه زیست‌فناوری آماده کرده و آنها را با کارکردها و نقش زیست فناوری آشنا کنیم.

پایان پیام/23


٠٨:٤٢ - چهارشنبه ٢٧ بهمن ١٣٩٥    /    شماره : ٢١٦١١    /    تعداد نمایش : ١٧٧٥خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir