دوشنبه ٠٧ خرداد ١٣٩٧-
close
خدمات الکترونیک
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی؛

سفیر مغز ۹۶ همزمان با آغاز هفته آگاهی از مغز معرفی می‌شود

 

همزمان با آغاز "هفته آگاهی از مغز" توسط ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی سفیر مغز سال 96 معرفی می‌شود.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، هفته آگاهی از مغز سال‌ها است که در دنیا نامگذاری شده و کشورهای پیشرفته جهان برنامه‌هایی را به همین مناسبت اجرا می‌کنند و امسال برای دومین بار، برنامه‌های متنوعی متناسب با سن و با توجه به نیاز اقشار گوناگون جامعه با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اجرا می‌شود.

هدف از نامگذاری این هفته به نام هفته آگاهی از مغز و اجرای برنامه‌های آموزشی در ارتباط با مغز و کارکردهای آن، ارتقای بهداشت مغز در جامعه است، چون مغز فرمانده بدن و ارگانی است که تمام فعالیت‌ها، رفتار، غرایز، هیجانات، اراده و تفکر را رهبری می‌کند، به همین دلیل دانشمندان و محققان به دنبال آن هستند که عامه مردم از کارکردها و توانایی مغزاطلاع پیدا کرده و به بهداشت و سلامت آن توجه بیشتری کنند و همانطور که دیگر ارگان‌های بدن را چکاپ می‌کنند مغزشان را نیز چکاپ کنند.

در سراسر دنیا این هفته در اواخر اسفند ماه برگزار می‌شود، ولی در ایران به دلیل همزمان شدن با سال جدید ، این هفته در اوایل اسفند هر سال برگزار می‌شود. بر این اساس در افتتاح هفته آگاهی از مغز که روز ۲۹ بهمن‌ برگزار می‌شود، سفیر مغز سال ۹۶ نیز انتخاب خواهد شد. سفیر مغز از میان افراد فعال در حوزه‌های علمی انتخاب می‌شود و در طول یکسال، برنامه‌های ترویجی را برای ارتقای آگاهی مردم از عملکرد مغز اجرایی می‌کند. در این هفته مباحثی همچون مغز انعطاف‌ پذیر، مغز ورزشکار، مغز سالم، مغز اجتماعی و مغز هنرمند مورد تحلیل قرار می‌گیرند در این هفته تلاش می‌شود با افراد هنرمند و ورزشکار در خصوص سالم نگه داشتن مغز خود بحث و تبادل ‌نظر شود.

انتهای پیام/25

 

 

 


١٣:١٥ - چهارشنبه ٢٧ بهمن ١٣٩٥    /    شماره : ٢١٦٤٠    /    تعداد نمایش : ١٧٤٣خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir