جمعه ٠٤ خرداد ١٣٩٧-
close
خدمات الکترونیک
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

با برگزاری کارگاه آموزشی؛

پژوهشگران ایرانی با کاربردهای تابش سنکترونی در پزشکی آشنا می‌شوند

محققان و پژوهشگران ایرانی با شرکت در کارگاه آموزشی «کاربردهای تابش سنکروترونی در پزشکی» از ظرفیت‌های خطوط باریکه سنکروترون آزمایشگاه آلبا اسپانیا که با حمایت مالی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری فراهم شده است، استفاده می‌کنند.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی معاونتی علمی و فناوری ریاست جمهوری؛ کارگاه آموزشی «کاربردهای تابش سنکروترونی در پزشکی»، 11 اردیبهشت ماه 1396 در در پژوهشگاه دانش‌های بنیادی برگزار می‌شود.

در این کارگاه آموزشی، پژوهشگران ایرانی، ضمن معرفی و تشریح برنامه‌ی استفاده‌ی پژوهشگران ایرانی از آزمایشگاه آلبا در اسپانیا، ویژگی‌ها و کاربردهای پژوهشی هشت خط باریکه در چشمه‌ی نور آلبا با حضور دانشگران و مسئولین آزمایشگاه آلبا معرفی می‌شود.

همچنین آشنایی با نرم‌افزارها و روش‌های داده‌پردازی در خطوط باریکه‌ی سنکروترونی و روش نگارش پیشنهاد طرح پژوهشی برای کاربران خطوط باریکه‌ی سنکروترونی در این کارگاه به کاربران آموزش داده می‌شود.

بر اساس این گزارش به منظور افزایش ظرفیت‌های علمی و پژوهشی کشور و حمایت از دانشگران، پژوهشگران و صنعت‌گران ایرانی، قرارداد «استفاده از خطوط باریکه سنکروترون آلبا-اسپانیا» با حمایت مالی «معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری» بین پژوهشگاه دانش‌های بنیادی و چشمه‌ی نور آلبا به امضا رسیده است. 

اساتید، پژوهشگران، صنعتگران و دانشجویان می‌توانند با شرکت در این کارگاه که دوشنبه 11 اردیبهشت ماه 1396 برگزار می‌شود، از این فرصت و با از تسهیلات ایجاد شده برای تحقق پژوهش‌های خود در خطوط باریکه‌ی آزمایشگاه آلبا بهره‌مند شوند.

 

پایان پیام/24


١٤:٥٢ - چهارشنبه ٢٥ اسفند ١٣٩٥    /    شماره : ٢٢٤٠١    /    تعداد نمایش : ٢٤٩٣خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir