جمعه ٠٣ اسفند ١٣٩٧-
close
خدمات الکترونیک
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

نور پنل های خورشیدی راهی برای تبدیلCO2 به سوخت

نور پنل های خورشیدی راهی برای تبدیلCO2 به سوخت

منبع: دانشگاه پرینستون

دانشمندان روش موثری برای بهره برداری از نور خورشید در جهت تبدیل دی اکسید کربن به سوختی جایگزین که به عنوان اسید فرمیک شناخته می شود، ابداع نموده‌اند .

تحقیقات برای محدود کردن گرمایش جهانی حاصل از افزایش گازهای گلخانه ای مانند دی اکسید کربن معمولا از سه طریق صورت می‌گیرد: توسعه منابع انرژی جایگزین، جمع‌آوری و ذخیره کردن گازهای گلخانه‌ای و بازیافت[1] گازهای گلخانه‌ای اضافی

Repurposing excess greenhouse gases

محققان دانشگاه پرینستون به تازگی روش تبدیل CO2 به سوخت از طریق نور خورشید را ابداع نموده‌اند. نتایج این مطالعه در تاریخ 13th June در Journal of CO2 Utilization به چاپ رسیده است.

انرژی مورد نیاز برای تبدیل دی اکسیدکربن و آب به اسید فرمیک به وسیله یک پنل خورشیدی تجاری تامین می‌گردد. فرآیند داخل یک پیل الکترو شیمیایی صورت می‌گیرد.

برای افزایش بهره‌وری سیستم میزان نیروی تولید شده با پنل خورشیدی بایستی مطابق با میزان نیروی قابل تحمل پیل الکتروشیمیایی باشدکه به این فرآیند بهینه سازی امپدانس می‌گویند. با متصل کردن 3 پیل سوختی به هم امکان رسیدن به دو درصد بازده انرژی فراهم شده است که دو برابر فتوسنتز طبیعی است. این بهترین بازده انرژیی است که تا کنون به وسیله یک دستگاه ساخته شده توسط بشر گزارش شده است.


١١:٣٥ - چهارشنبه ٩ مهر ١٣٩٣    /    شماره : ٢٤٨٥    /    تعداد نمایش : ٤٧٤٣خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir