سه شنبه ٢٩ خرداد ١٣٩٧-
close
خدمات الکترونیک
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

به همت مرکز ملی فضایی ایران؛

پنل فضایی سومین کنفرانس بین‌المللی انقلاب صنعتی چهارم برگزار شد

 پنل فضایی سومین کنفرانس بین‌المللی انقلاب صنعتی چهارم به همت مرکز ملی فضایی ایران برگزار شد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پنل فضایی سومین کنفرانس بین‌المللی انقلاب صنعتی چهارم به ابتکار مرکز ملی فضایی و همت پژوهشگاه فضایی، گروه فضایی صا ایران، دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه صنعتی مالک اشتر و با حضور معاون وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، برگزار شد.
در این پنل عنوان شد که اتصالات گسترده همه اشیا و انسان ها به عنوان یکی از پدیده های انقلاب صنعتی چهارم مورد توجه قرار گرفته است. در این راستا، ایجاد شبکه گسترده ای از سنسورها به عنوان زیرساخت های انقلاب چهارم محسوب شده و موجب تحولات عظیم در حوزه های مختلف کاربری می شوند. یکی از بسترهای مهم تحقق این موضوع، فضا می باشد که هم در ایجاد ارتباطات و مخابرات فضاپایه و هم در موقعیت یابی مکانی مورد نیاز است.
صنعت فضایی در سالیان اخیر خود دچار انقلابی شده است. این انقلاب فضایی عبارت از جایگزینی ماهواره هایی کوچک به شکل منظومه با ماهواره های بزرگ. در این تحول ، ماهواره های بزرگ مستقر در مدار (geo) به مدارهای پایین تر(leo) منتقل شده و خدمات را به صورت منظومه ای ارایه می دهند.
این رویداد فرصتی را برای نقش آفرینی شرکت های خصوصی و کوچک فراهم می آورد زیرا نیازی به زیرساخت های ماهواره های بزرگ ندارند. همچنین منظومه های ماهواره ای جدید ارزانتر بوده و فرصتی را برای کشور ما  در زمینه تحولات فضایی بوجود می آورند. لذا با بهره گیری از زیرساخت های فعلی کشور و اراده ملی می توان به یکی از بازیگران اصلی تحولات جهانی در این زمینه تبدیل شد.
پایان پیام/23


١٥:٢٢ - يکشنبه ٢٥ تير ١٣٩٦    /    شماره : ٢٥٥٦٧    /    تعداد نمایش : ١٠٨٣خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir