سه شنبه ٢٩ خرداد ١٣٩٧-
close
خدمات الکترونیک
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

از سوی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی؛

117 طرح علمی و فناورانه مورد حمایت قرار گرفت

صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی در آخرین جلسه کمیته تخصصی خود حمایت از 117 طرح پِوهشی را تصویب کزد تا این طرح‌ها به زودی وارد مرحله اجرایی شوند.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛ صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی (بنیاد ملی علم ایران) در آخرین جلسه کمیته تخصصی خود با حمایت از  93 طرح پژوهشی، 23 طرح پسادکترا و 1رساله دکترا  و در مجموع117 طرح موافقت کرد.
در میان این طرح های تصویب شده سهم استان تهران از کل تعداد طرح های تایید شده 26 درصد و سایر استان ها 74 درصد است.  همچنین 24درصد از 93 طرح پژوهشی به اساتید با مرتبه علمی استاد، 26درصد به دانشیاران و 50درصد به استادیاران دانشگاه ها و مراکز علمی و تحقیقاتی سراسر کشور اختصاص داشته است.

همچنین از جمله دستاوردهای این جلسه می توان به تعهد به چاپ 74مقاله ISI در سطح Q1، 2 مقاله ISI در سطح Q2، 70 مقاله ISI، 8 مقاله ISC، 18 مقاله JCR، 9 مقاله علمی پژوهشی، تالیف 6عنوان کتاب، 1نرم افزار، 1 مورد ارائه طریق، 3 مورد ثبت اختراع، 12 نمونه محصول، 1 ثبت ژن، 3 دانش فنی و ارائه 1 فرمولاسیون دارو اشاره کرد.

نمودار زیر بیانگر تعداد طرح های تایید شده هر یک از کارگروه ها در آخرین جلسه کمیته تخصصی صندوق است.


١١:٥٣ - دوشنبه ٢٦ تير ١٣٩٦    /    شماره : ٢٥٥٧٣    /    تعداد نمایش : ١١١٥خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir