جمعه ٢٨ دی ١٣٩٧-
close
خدمات الکترونیک
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

به‌منظور اجرایی سازی نقشه راه فناوری‌هایی دریایی کشور؛

همکاری‌های علمی در حوزه صنایع دریایی توسعه می‌یابدبه‌منظور اجرایی سازی نقشه راه فناوری‌هایی دریایی کشور،  از هرگونه همکاری علمی و عملی در اجرایی سازی نقشه راه فناوری‌هایی دریایی کشور استقبال می‌شود.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری،  دستیابی به استقلال در استفاده از فناوری‌های موردنیاز در کشور و قطع نیاز به دریافت فناوری‌های دریایی از دیگر کشورها خصوصاً در بخش خدمات و قطعات، مستلزم استفاده از توانایی و امکانات موجود کشور در است.
پیمان زارعیان نماینده سازمان نقشه‌برداری کشور با اشاره به اهمیت توسعه فناوری‌های دریایی، اظهار داشت: در جلسات تدوین نقشه راه فناوری‌های دریایی ایران، عمده فناوری‌های دریایی مرتبط با فعالیت آن سازمان فناوری‌های موقعیت‌یابی و وضعیت یابی مستقل و غیرمستقل با GPS، فناوری‌های عمق‌یابی و سونار و همچنین نیاز به دریافت خدمات آزمایشگاهی و خصوصاً کالیبراسیون دستگاهی است. 
پیمان زارعیان ادامه داد: فناوری‌های ذکرشده، موردنیاز مدیریت آبنگاری و امور جزر و مدی سازمان نقشه‌برداری کشور است.

گفتنی است، به‌منظور قطع نیاز به دریافت فناوری در حوزه دریایی، همچنین استفاده بیشتر از توان داخلی، ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، جلسات مختلفی را در جهت تدوین نقشه راه فناوری‌های دریایی ایران برگزار کرده، که در این راستا فعالیت‌های خوبی به انجام رسیده است.
پایان پیام/32


١٠:٣٩ - سه شنبه ٢٢ اسفند ١٣٩٦    /    شماره : ٣٢٧٤٨    /    تعداد نمایش : ٩١٤خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir