پنج شنبه ٢٨ تير ١٣٩٧-
close
خدمات الکترونیک
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

از سوی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی محقق شد؛

108 "گرنت پژوهشی" به پژوهشگران کشور اعطا شد

اعطای گرنت پژوهشی به محققان برجسته کشور یکی از اقدامات در راستای توسعه حوزه علم و فناوری در کشور است بنابراین تا کنون 108 گرنت پژوهشی از سویصندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی اعطاء شده است.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اعطای گرنت پژوهشی به محققان کشور یکی از اقدامات صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی (بنیاد علم ایران) در راستای توسعه فعالیت های علم و فناوری در کشور است. در این راستا آن دسته از محققان تراز اولی که شرايط اعطای کرسی پژوهشی بر اساس دستورالعمل مصوب را درارا نبوده اما دارای مدارج علمی بالا و برنامه راهبردی پژوهشی مناسب هستند، با اعطای پژوهانه یا گرنت پژوهشی حمایت می شوند. این اعتبار تنها برای يکسال به ميزان حداکثر 500 ميليون ريال است.

صندوق از سال 86 تا 96 تعداد 108 پژوهشگر و محقق برجسته را با اعطای گرنت پژوهشی در انجام فعالیت های فناورانه حمایت کرده است. ایت اقدام در راستای کمک به ایجاد و ارتقاء ظرفیت های تولید علم و فناوری است. البته تالیف کتاب، انتشار مقاله، تولید نمونه محصول و ثبت اختراع برخی از دستاوردهایی است که در کنار این حمایت رخ می دهد.

انتهای پیام/25


١١:١٦ - چهارشنبه ٢٣ اسفند ١٣٩٦    /    شماره : ٣٢٨٠٠    /    تعداد نمایش : ٥٧٩خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir