يکشنبه ٢٥ آذر ١٣٩٧-
close
خدمات الکترونیک
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

شکریه:

حوزه مواد و ساخت پیشرفته بر توانمندی‌های راهبردی کشور تاثیرگذار استدبیر ستاد توسعه مواد و ساخت پیشرفته معاونت علمی معتقد است: این حوزه برای کشور موضوعی حیاتی است كه از يك سو با مزيت‌هاي نسبي كشور گره خورده و از سوي ديگر بر توانمندي‌ راهبردي كشور تأثيرات جدي دارد.
به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، محمود مهرداد شکریه دبیر ستاد توسعه مواد و ساخت پیشرفته معاونت علمی اظهار کرد: حوزه مواد و ساخت پيشرفته از اهميت بسيار بالاي اقتصادي و راهبردي در تمامي كشورها برخوردار است و متناسب با اين اهميت توجه زيادي به آن مبذول مي‌شود. شاهد اين مدعا مداخله اخير رئيس جمهور ايالات متحده براي افزايش تعرفه واردات فولاد و آلومينيوم به اين كشور است.
وی ادامه داد: آمريكايي‌ها با درك تأثيرات منفي واردات بر صنعت مواد اين كشور با گره زدن اين موضوع به مباحث امنيت ملي، چنين مداخلات آشكاري در اين زمينه دارند. گذشته از اين، توجه ويژه‌اي به نوآوري‌هاي حوزه مواد پيشرفته داشته‌اند و با برنامه‌هايي نظير برنامه ژنوم مواد به‌دنبال كاهش زمان تجاري‌سازي محصولات در اين حوزه هستند. نظير چنين سياست‌هايي در ساير بخش‌ها و كشورهاي دنيا نيز قابل مشاهده است.
شکریه همچنین گفت: بنابراین اين موضوع مهم و حياتي براي كشور كه از يك سو با مزيت‌هاي نسبي كشور گره خورده و از سوي ديگر بر توانمندي‌ راهبردي كشور تأثيرات جدي دارد بيش از پيش مورد توجه و حمايت مسئولان عالي قرار گيرد تا با همگرايي و يكپارچگي بيشتر شاهد اتفاقات بهتري در حوزه‌ي مواد و ساخت پيشرفته باشيم.
انتهای پیام/25


١٢:١٤ - چهارشنبه ٢٣ اسفند ١٣٩٦    /    شماره : ٣٢٨٠٨    /    تعداد نمایش : ١٠٨١خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir