رونق تولید
امروز : جمعه ٠٢ فروردين ١٣٩٨

اخبار > کمیته مشترک بومی‌سازی و تجمیع نیازهای توربین گازی کشور تشکیل شد

صفحه اصلی > اخبار 


با هدف یکپارچه‌سازی و سیاست‌گذاری مناسب در حوزه توربین‌های گازی؛

کمیته مشترک بومی‌سازی و تجمیع نیازهای توربین گازی کشور تشکیل شد

نخستین جلسه کمیته مشترک بومی‌سازی و تجمیع نیازهای توربین گازی کشور در ستاد توسعه صنایع دانش بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی تشکیل شد.


نخستین جلسه کمیته مشترک بومی‌سازی و تجمیع نیازهای توربین گازی کشور در ستاد توسعه صنایع دانش بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی تشکیل شد.
به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، نخستین جلسه کمیته مشترک بومی‌سازی و تجمیع نیازهای توربین گازی کشور با هدف یکپارچه‌سازی و سیاست‌گذاری مناسب در حوزه توربین‌های گاز کلاس 35 تا 40 مگاوات، تشکیل شد.
جلسه نخست این کمیته با حضور نمایندگانی از وزارت نفت، وزارت نیرو، شرکت مپنا، (شرکت توربو کمپرسور نفت )OTC و دانشگاه صنعتی امیرکبیر و به ریاست منوچهر منطقی دبیر ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان هوایی و هوانوردی برگزار شد.
قرار است در این کمیته موضوعاتی چون «انتخاب فناوری مناسب» و «جزئیات انتقال فناوری به منظور بومی‌سازی توربین‌های گازی مدرن در کشور» مورد بررسی قرار گیرد و راه کارهای لازم در این زمینه ارائه شود.
این کمیته همچنین وظیفه دارد انسجام ملی در سیاستگذاری‌های فنی و صنعتی کشور را برای پیشبرد یک طرح واحد، با توجه به نیاز اصلی کشور، برنامه‌ریزی کرده و در نهایت با در نظر گرفتن نیازهای فعلی و آتی کشور، مدل مالی و همکاری برای تحقق انتقال فناوری‌های مورد نیاز را ارائه کند.
پایان پیام/23


شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت