سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : شنبه 29 مرداد 1401
  • 1397/09/25 - 13:59
  • 1014
  • زمان مطالعه : 4 دقیقه

ایجادبازار فناوری نفت گاز و پتروشیمی قدمی در راه خودکفایی این حوزه است

مدیرعامل یک شرکت دانش‌بنیان تولیدکننده تجهیزات با فناوری بالا در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی ارتباط میان تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران را راهی برای خودکفایی ایران در این عرصه دانست

 

مدیرعامل یک شرکت دانش‌بنیان تولیدکننده تجهیزات با فناوری بالا در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی ارتباط میان تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران را راهی برای خودکفایی ایران در این عرصه دانست. اقدامی که با برگزاری رویدادهایی چون بازار فناوری نفت گاز و پتروشیمی به حمایت معاونت علمی در حال انجام است.


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مهدی شفیعی مدیرعامل یک شرکت دانش‌بنیان تولیدکننده تجهیزات با فناوری بالا در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی با اشاره به اینکه با مدیریت مناسب می‌توان در این حوزه به خودکفایی رسید، گفت: شرکت‌ها تنها تولیدکننده راپچریسک در ایران است و با توجه به حساسیت این قطعه در صنایع پتروشیمی و پالایشگاهی، فناوری به کار برده شده در تولید این قطعه کاملاً منطبق با استانداردهای جهانی و دانش روز است.


وی با تاکید بر این‌که این محصول قابل رقابت با محصولات مشابه کشورهای اروپایی و آمریکایی است، بیان کرد: در حال حاضر شرکت ما با ارائه تجهیزات ایمنی راپچردیسک به صنایع پتروشیمی و پالایشگاهی، جایگزین مناسبی برای محصولات مشابه خارجی است.


به گفته شفیعی محصولات ساخت ایران همواره نیاز به معرفی و شناخته شدن دارند که برگزاری رویدادهایی چون «بازار فناوری نفت گاز و پتروشیمی» از جمله فرصت‌ها برای آشنایی سرمایه‌گذاران و مشتریان بالقوه با شرکت‌های تولیدی و معرفی توانمندی شرکت‌های ایرانی در زمینه ساخت و انتقال فناوری است.


وی برگزاری چنین رویدادهایی را علاوه بر کمک به معرفی شرکت‌ها و فناوری‌های تازه به صنایع و واحدها صنعتی، تبادل و هم‌افزایی در خلق فرصت‌های نو برای تولیدکنندگان و صنعتگران داخلی دانست. به‌طوری‌که از این راه زمینه‌های تازه‌ای برای فعالیت شرکت‌های فناوری و نوآوری ایجاد می‌شود و تصویری واضح‌تر از فرصت‌های منطقه پیش روی شرکت‌های حاضر در رویداد قرار می‌گیرد.


مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان آتیه پردازان شریف از مزایای برگزاری چنین رویداد به ایجاد سرمایه‌گذاری مشترک، قراردادهای تحقیق و توسعه، معاملات مشترک، همکاری‌ای فنی، انتقال دانش، اتحاد راهبردی و مسائلی از این دست اشاره کرد و گفت: برگزاری رویدادی مانند بازار نفت گاز و پتروشیمی به شیوه اصولی و فنی منجر به ایجاد تعامل سازنده میان سرمایه‌گذاران داخلی و مشتریان می‌شود و در نهایت موجب ایجاد اعتماد نسبت به محصولات ساخت داخل و ایجاد توان رقابتی برای محصولات داخلی خواهد شد.


این شرکت دانش‌بنیان در دوره گذشته رویداد بازار فناوری نفت گاز و پتروشیمی نیز حضور داشته است. مدیرعامل این شرک دستاوردهای حاصل از این رویداد را شامل ارتباط مستقیم با مشتریان و شناخت نیازهای آنها، شناخت رقبا و آشنایی با خدمات، محصولات و برنامه‌های آنها، شناخت شرایط کلی بازار و امکان برنامه‌ریزی بر اساس آن، به روز رسانی دانش فنی و آشنایی با دستاوردهای نوین صنعت عنوان کرد.


وی همچنین حضور در این رویداد را فرصتی برای استعدادیابی و جذب دانش‌آموختگان و متخصصان جدید و انجام مذاکرات تجاری و امضا قرارداد دانست و افزود: خوشبختانه با فرصت ارتباط مستقیمی که برای ما فراهم شد موفق به عقد قرارداد همکاری در ساخت و بومی‌سازی دو محصول استراتژیک در پارس جنوبی شامل دستگاه الکترولازر و تجهیزات ایمنی (راپچردیسک) شدیم.


شفیعی ابراز امیدواری کرد در سومین بازار فناوری نفت گاز و پتروشیمی که در پارس جنوبی برگزار می‌شود، این شرکت دانش‌بنیان فعالیت‌های خود در حوزه صنعت گاز در پارس جنوبی را گسترش دهد و در بازار پارس جنوبی و سایر بازارهای مشابه توان تولید و رقابتی خود را به دنبال کسب جایگاه مناسب در حوزه‌های مختلف گسترش دهد.


یاد آور می شود، سومین بازار فناوری نفت و گاز و پتروشیمی از تاریخ 5 تا 8 اسفندماه 97 سال جاری با حمایت معاونت علمی در منطقه پارس جنوبی برگزار می‌شود. این بازار از بخش‌های بالادستی، میان دستی، صنایع نفت، گاز و پتروشیمی تشکیل شده که شامل تجهیزات مکانیکی، تاسیسات مکانیکی، مواد، ابزار دقیق و اتوماسیون صنعتی، برق و الکترونیک، مواد شیمیایی، فرآیند، محیط زیست و HSE، فناوری اطلاعات، خدمات فنی مهندسی، تجهیزات و مواد حفاری، خدمات فراساحلی، خدمات مدیریتی و سیستم‌های سازمانی است.


در بازار فناوری و نوآوری نفت، گاز و پتروشیمی، فروشندگان فناوری فرصت پیدا می‌کنند تا ایده‌ها و فناوری‌های خود را به معرض نمایش گذاشته و برای آنها اقدام به بازاریابی کنند. از طرفی این امکان نیز وجود دارد که متقاضیان فناوری نیز تقاضاهای خود را مطرح کرده و به این صورت قدرت انتخاب بالاتری در بین گزینه‌ها داشته باشد. 


اهداف برگزاری بازار فناوری و نوآوری نفت گاز و پتروشیمی معرفی شرکت‌ها و فناوری‌های جدید به صنایع و واحدهای صنعتی مستقر در پارس جنوبی؛ تبادل بازار و هم‌افزایی در خلق فرصت‌های جدید برای تولیدکنندگان و صنعت گران داخلی؛ کشف زمینه‌های جدید برای فعالیت شرکت‌های فناور و نوآور و همچنین ایجاد تصویر واضح از فرصت‌های منطقه پیش روی شرکت‌های حاضر در رویداد است.


پایان پیام/29

  • گروه خبری : اخبار
  • کد خبر : 40692
کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت