سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : دوشنبه 08 آذر 1400
  • 1394/09/28 - 14:27
  • 2733
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
از سوی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی؛

910 طرح پسا دکتری به تصویب رسیده است

حمایت از طرح‌های پسا دکترا در دو شکل ملی و بین‌المللی از اقدمات صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی است که تا کنون 910 طرح پسا دکترا با حمایت صندوق به تصویب رسیده است.

حمایت از طرح‌های پسا دکترا در دو شکل ملی و بین‌المللی از اقدمات صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی است که تا کنون 910 طرح پسا دکترا با حمایت صندوق به تصویب رسیده است.
مریم رحیمیان مسئول طرح‌های پسا دکترا صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری درباره اهمیت طرح‌های پسا دکترا اظهار کرد: رشد توسعه اقتصادی و فرهنگی هر کشور مستلزم توسعه دانش و فناوری در جامعه علمی است و به تبع آن توسعه یافتگی کشور در حوزه علمی به سرمایه‌گذاری و توجه به پژوهش و زیرساخت‌های آن و به طور خاص زیر ساخت انسانی پژوهش وابسته است. در این راستا هدایت صحیح دانش‌آموختگان دکترای دانشگاه‌ها قبل از استخدام در مراکز آموزشی و پژوهشی و با هدف ارتقاء توانمندی آنها اجرای برنامه‌های حمایت از دوره‌های پسا دکترا است.
وی عنوان کرد: حمایت از طرح‌های پسا دکترا با هدف تسریع در روند جذب اساتید انجام می‌شود تا از این طریق مانع خروج نیروی آنها از کشور شویم همچنین این افراد با گذراندن دوره پسا دکترا با دید پژوهشی به عنوان استاد وارد فضای دانشگاه می‌شوند.
رحیمیان درباره شرایط لازم برای دریافت حمایت از طرح‌های پسا دکترا گفت: پژوهشگر پسا دکترا کمتر از سه سال از زمان دکتری آن گذشته باشد و س مقاله ISI با IS بالای یک داشته باشد، اولویت طرح‌های پسا دکتری همان اولویت طرح‌های پژوهشی است زیرا هر طرح پسا دکتری با توجه به رشته برای تایید وارد کارگروه مربوط به خود می‌شود.
به گفته وی، صندوق از طرح‌های پسا دکترا در دو شکل ملی و بین‌المللی حمایت می‌کند. حمایت از دوره‌های پسا دکتری ملی مختص دانش آموختگان ایرانی دوره‌های دکتری ساکن داخل کشور است وحمایت از دوره‌های پسا دکتری بین‌المللی ویژه دانش آموختگان ایرانی دوره‌های دکتری مقیم خارج از کشور است. هدف از اعطای حمایت های پسا دکتری بین‌المللی، ترغیب دانش‌آموختگان برای بازگشت به کشور یا انتقال بخشی از دستاوردهای پژوهشی از دانشگاه مبداء به دانشگا‌ه‌های کشورمان است.
وی عنوان کرد: حمایت صندوق از طرح‌های پسا دکترا حمایت از نیروی انسانی و هزینه طرح است بر این اساس دانشجوی طرح پسا دکترا به مدت یک سال هر ماه حقوق استادیار را دریافت می‌کنند و استاد طرح نیز در سال مبلغی را دریافت می‌کند. سقف هزینه برای هر طرح نیز متفاوت بوده و با توجه به نوع طرح تعیین می‌شود.
رحیمیان تصریح کرد: تا کنون صندوق حمایت از 910 طرح پسا دکترا را انجام داده است که از این تعداد 110 طرح به صورت مستقیم به صندوق ارسال شده و تعداد 800 طرح نیز از طریق دانشگاه‌ها مورد حمایت قرار گرفته است، رئیس صندوق در بازدید از مراکز آموزشی با آنها تفاهمنامه پسا دکتری امضا می‌کند بنابراین طرح‌ها پس از تایید دانشگاه‌ها از حمایت صندوق برخوردار می‌شوند.
انتهای پیام/25

 

 

  • گروه خبری : اخبار
  • کد خبر : 10958
کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت