سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : شنبه 29 مرداد 1401
  • 1399/02/30 - 10:22
  • 1284
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

برای توسعه زیست‌فناوری دریا همه ظرفیت‌های علمی کشور به میدان می‌آیند

بهره گرفتن از همه ظرفیت‌های علمی و تجربی کشور برای توسعه زیست‌فناوری دریا یک اولویت کاری در سال جاری ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است. این کار به هم‌افزایی و استفاده از همه پتانسیل‌های موجود در کشور برای رونق دادن به زیست‌فناوری دریا به عنوان یکی از صنایع مهم و کاربردی کمک می‌کند.

روند پیشرفت زیست‌فناوری دریا در ایران با کمک دانش‌بنیان‌ها و شتاب‌دهنده‌ها سرعت گرفته است. حرکتی که با هدف ایجاد بستر لازم برای بهره‌وری اقتصادی از محصولات زیست‌فناوری دریا آغاز شده و به ارتقای دانش و توسعه فرهنگ این حوزه علمی برای كسب ثروت و رفاه عمومي می‌انجامد.

به گفته محمد پورکاظمی رییس کارگروه زیست‌فناوری دریای ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، توسعه این صنعت دریایی در کشور با حمایت از برنامه‌ها و اولویت‌های زیست‌فناوری دریا در کشور و حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان این حوزه پیگیری می‌شود.

«تدوین نقشه راه توسعه حوزه زیست‌فناوری دریا»، «ظرفیت‌سنجی و اولویت‌بندی موجودات دریازی پتانسیل‌دار در این عرصه علمی» و «تهیه بسته‌های حمایتی و تشویقی برای راه‌اندازی کسب‌وکارهای جدید در این حوزه» از جمله اولویت‌های تعیین شده برای توسعه زیست‌فناوری دریا در کشور است.

آن‌طور که رییس کارگروه زیست‌فناوری دریای ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، می‌گوید: «حمایت و تشویق بخش خصوصی و شرکت‌های دانش‌بنیان برای ورود ترکیبات زیست‌فناورانه دریایی به بازار»،  «استفاده از ترکیبات زیست‌فناورانه دریایی در صنایع و ظرفیت‌سنجی نیاز کشور به محصولات زیست‌فناورانه دریایی در صنایع دارویی، غذایی، پزشکی و انرژی» از جمله اقدامات در نظر گرفته شده در این کارگروه در سال جاری است.

گزارش از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/23

اخبار مرتبط:

پیشرفت زیست فناوری دریایی در کشورهای درحال توسعه

زیست‌فناوری دریایی یکی از پردرآمدترین حوزه‌های صنایع دریایی است

زیست‌ فناوری دریایی ظرفیتی بی ‌نظیر

 

 

  • گروه خبری : اخبار,مرکز توسعه فناوریهای راهبردی
  • کد خبر : 51112
کلمات کلیدی

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت