سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : شنبه 13 آذر 1400
  • 1398/11/06 - 09:23
  • 1065
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

«کمیته‌های متناظر» حمل‌ونقل تاسیس می‌شود

فراخوان تشکیل کمیته‌های فنی متناظر با عنوان «سیستم‌های حمل و نقل هوشمند» و «سیستم‌های مدیریت ایمنی ترافیک راه‌ها» اعلام شد.

 

با توجه به عضویت جمهوری اسلامی ایران در سازمان بین المللی استانداردسازی(ISO)  و همچنین وجود کمیته‌های تخصصی در این سازمان ، لازم است که تمامی کشورهای عضو، کمیته‌های متناظری را جهت اعمال نظر بر روی مصوبات کمیته‌های تخصصی ISO و یا تغییر آن‌ها ایجاد کنند. بر همین اساس، ستاد توسعه فناوری‌های فضایی، حمل و نقل و پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با همکاری سازمان استاندارد، برای این موضوع فراخوان اعلام کردند.

کمیته فنی متناظر (ISIRI/ TC 204) با عنوان «سیستم های حمل و نقل هوشمند» و همچنین کمیته فنی متناظر(  ISIRI/ TC 241) با عنوان «سیستم‌های مدیریت ایمنی ترافیک راه‌ها» دو کمیته‌ای هستند که این ستاد از فعالان و متخصصان، برای عضویت در آنها دعوت به عمل آورده است.

استاندارد سازی سیستم های اطلاعاتی ، ارتباطی و کنترل در زمینه حمل و نقل سطحی شهری و روستایی ، از جمله جنبه های بین مدلی و چند حالته آن ، اطلاعات مسافر ، مدیریت ترافیک ، حمل و نقل عمومی ، حمل و نقل تجاری ، خدمات اضطراری و خدمات تجاری در سیستم های حمل و نقل هوشمند (ITS) از دامنه‌های کاری این کمیته خواهد بود.

 

پذیرش از 23 دی ماه سال جاری آغاز شده است و تا 12 بهمن‌ماه ادامه خواهد داشت. علاقه‌مندان می‌توانند فرم عضویت را از این‌جا دریافت به پس از تکمیل، به نشانی sh.khodamoradi@sat.isti.ir ارسال کنند.

 

 

گزارش از: مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

 

پایان پیام/33 

 


 

اخبار مرتبط :

 

دستگاه کمک ناوبری «ایران‌ساخت» می‌شود

پژوهشگران برای حضور در دوره‌های مطالعاتی حمایت دریافت می‌کنند

تشریح فعالیت‌های ستاد توسعه فن‌آوری‌ حمل و نقل پیشرفته

جدیدترین تولیدات مرتبط با صنعت جایگاه سوخت عرضه می‌شود 

  • گروه خبری : اخبار,اسلایدر
  • کد خبر : 48942
کلمات کلیدی

تصاویر

فایل ها

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت