سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : چهارشنبه 28 اردیبهشت 1401
  • 1399/02/14 - 08:53
  • 889
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

بازار خدمات آزمایشگاهی را توسعه می‌دهیم

آنچه مسلم است این است که اگر به دنبال توسعه کیفی و کمی خدمات آزمایشگاهی در کشور هستیم ابتدا باید زیرساخت‌ها و پیش‌نیازهای آن را فراهم کنیم. یکی از این پیش‌نیازهای اصلی، ایجاد بازار و فراهم کردن شرایط تجاری‌سازی این خدمات و محصولات است.

«تلاش می‌کنیم بازار خدمات آزمایشگاهی را توسعه دهیم. بازاری که فواید آن برای جامعه، نظام سلامت و آزمایشگاه‌های کشور است.» این موضوعی است که رضا اسدی‌فرد به آن اشاره می کند و می‌گوید: تمرکز اصلی ما در سال 98 و امسال، توسعه بازار خدمات آزمایشگاهی به عنوان یکی از نیازهای نظام سلامت است.

به گفته وی، حدود 7 هزار عضو با شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری‌ همکاری می‌کنند و این جمعیت بزرگ یعنی یک توانمندی مقبول و قابل اتکا.

اجرای برنامه‌های انگیزشی و ارائه تخفیفات خدمات آزمایشگاهی از جمله برنامه‌های شبکه برای جذب پژوهشگران، مراکز آزمایشگاهی، دانشجویان و اساتید مرتبط با این حوزه علمی است.

اسدی‌فرد با اشاره به این موضوع که در چند سال اخیر روند عضویت در شبکه آزمایشگاهی رو به رشد بوده بر اجرای متنوع برنامه‌های تخفیفاتی این مجموعه در سال جاری تاکید می کند.

ارائه تخفیفات 40 میلیون ریالی به اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها، 20 میلیون ریال به دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری، 10 میلیون ریال به اعضای جدید شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی و 40 میلیون ریال به شرکت‌های دانش‌بنیان از جمله این خدمات تخفیفی در بهار 99 شبکه آزمایشگاهی است.

گزارش از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/23

اخبار مرتبط:

پیوستن ۴۰ مجموعه جدید به شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی

ارائه بیش از ۵۰ هزار نوع آزمون در شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی

معرفی نحوه استفاده از تخفیف‌ های شبکه آزمایشگاهی فناوری‌ های راهبردی

  • گروه خبری : اخبار,اسلایدر,معاونت نوآوری و تجاری سازی فناوری
  • کد خبر : 50740
کلمات کلیدی

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت