سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : دوشنبه 04 بهمن 1400
  • 1399/01/17 - 13:21
  • 738
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

به حرکت شتاب‌دهنده‌ها شتاب می‌دهیم

«شتاب‌دهنده‌ها را دیدیم و از آن‌ها حمایت کردیم.» دبیر ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری معتقد است که توجه به شتاب‌دهنده‌ها به عنوان یکی از حلقه‌های اصلی زیست‌بوم فناوری و نوآوری یک ضرورت است.

 

مهدی محمدی دبیر ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری با اشاره به نامگذاری امسال به نام «جهش تولید»، می‌گوید: یکی از اولویت‌های کاری ستاد در سال 99، برای تحقق شعار امسال، حمایت از شکل‌گیری شتاب‌دهنده‌های حوزه اقتصاد دیجیتال در کشور است.

«بازیگرانی که قرار است چرخ زیست‌بوم فناوری، نوآوری و کارآفرینی کشور را با سرعت بالاتری بچرخانند و یاریگر دانش‌بنیان‌ها شوند.»

مهدی محمدی دبیر ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری  با اعلام این مطلب، می‌گوید: دانش‌بنیان‌ها و شتاب‌دهنده‌ها از مصادیق مهم جهش تولید در کشور محسوب می‌شوند. عناصری که چند سالی است بخش بزرگی از بار اقتصادی کشور را به دوش می‌کشند.

آن‌طور که محمدی می‌گوید: تاکنون 16 شتاب‌دهنده در این عرصه فعال شده‌اند که امسال هم برنامه‌های جدی و مستمری برای افزایش این تعداد دریم. ما معتقدیم که باید ظرفیت و توانمندی این حلقه‌های مهم اقتصادی را ببینیم و برای توسعه کشور از آن‌ها استفاده کنیم.

گزارش از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/23

اخبار مرتبط:

تحول حوزه استارتاپی اقتصاد دیجیتال در گرو ورود شتابدهنده ها

تقویت اکوسیستم اقتصاد دیجیتال شتاب گرفت

اشتغالزایی و کارآفرینی به کمک شتاب‌دهنده اقتصاد دیجیتال

 

  • گروه خبری : اخبار,مرکز توسعه فناوریهای راهبردی
  • کد خبر : 50193
کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت