سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : جمعه 12 آذر 1400
  • 1400/07/21 - 16:04
  • 187
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

بیشترین محصولات آزمایشگاهی به حوزه زیست‌فناوری تعلق دارد؛ رقابت میان 5 حوزه فناورانه

بر اساس آمارهای موجود، حوزه زیست‌فناوری با 5 هزار و 33 دستگاه، رتبه نخست ثبت محصولات فناورانه به اشتراک گذاشته شده در شبکه آزمایشگاهی را به خود اختصاص داد.

شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به عنوان زیرساختی برای توسعه فعالیت‌ها و زیست‌بوم نوآوری و فناوری حوزه آزمایشگاهی سعی کرده است تا با گردآوردن فعالان و فناوران این حوزه، شبکه‌ای منسجم و کامل از نیروی انسانی کارآمد در صنعت آزمایشگاهی ایجاد کند.

این تلاش‌ها منجر به اشتراک‌گذاری بیش از 22 هزار دستگاه آزمایشگاهی شده است که در این میان، حوزه زیست‌فناوری با 5 هزار و 33 تجهیز آزمایشگاهی در رتبه نخست ایستاده است و کشاورزی و محیط‌زیست نیز با اشتراک گذاری 4 هزار و 900 دستگاه در جایگاه بعدی قرار دارد.

بر اساس این آمارها 2 هزار و 88 دستگاه مرتبط با آزمون‌های مورد کاربرد در صنعت هوایی و هوانوردی، یک هزار و 685 تجهیز در حوزه گیاهان دارویی و طب سنتی،  854 دستگاه در زمینه سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی و 256 تجهیز آزمایشگاهی در عرصه فناوری‌های شناختی به ثبت رسیده است.

سالانه بیش از 2 میلیون خدمت آزمایشگاهی توسط مراکز عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به فعالان و متقاضیان این خدمات ارائه می‌شود.

مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

#23

  • گروه خبری : اخبار,مرکز توسعه فناوریهای راهبردی
  • کد خبر : 78162

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت