سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : دوشنبه 08 آذر 1400
  • 1400/06/31 - 12:01
  • 296
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

تسهیل مسیر اتصال مهارت‌ها به اشتغال؛ فعالان حوزه برنامه‌نویسی توانمند می‌شوند

دومین دوره طرح جامع از مهارت تا اشتغال با هدف توانمندسازی فعالان حوزه مهارت‌های نرم، برنامه‌نویسی پایتون، دیجیتال مارکتینگ و علوم اجتماعی برگزار می شود.

با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و توسط مجموعه پویش پیشتازی دومین دوره طرح جامع «از مهارت تا اشتغال» با محوریت توانمندسازی، مهارت‌افزایی و موفقیت شغلی به صورت بوت کمپ در 4 بخش «مهارت‌های نرم»، «برنامه‌نویسی پایتون»، «دیجیتال مارکتینگ» و «علوم اجتماعی» برگزار خواهد شد.

در حال حاضر یکی از دغدغه‌های جوانان در حین و پس از فارغ‌التحصیلی، مهارت‌آموزی در رشته تحصیلی، اشتغال و دستیابی به رشد و بالندگی علمی است. فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در مسیر کسب تجربه و عینی‌سازی آموخته‌های خود، ایده‌ها و اهداف زیادی پرورش داده‌اند که رسیدن به این اهداف نیازمند وجود بسترهای عملی و فراگیری دانش از صاحبان تجربه است.

طرح جامع "از مهارت تا اشتغال" نیز با همین هدف طراحی شده تا بستر رشد، توسعه و رسیدن به اهداف را برای جوانان فراهم کند. علاقه‌مندان و مشارکت‌کنندگان در این طرح ابتدا بر روی مهم‌ترین مساله روز دنیا که توانمندسازی در مهارت‌های نرم است، ورود می کنند و سپس با حضور در کارگاه‌های توانمندسازی تعاملی و مساله محور به کار خود ادامه می‌دهند. ارائه فرصت‌های داوطلبانه، بستر کسب تجربه و به کارگیری مهارت‌های ارائه شده در محیط واقعی کار برای جوانان نیز در این دوره دیده شده است.

در ادامه بر اساس نیاز سازمان‌ها و مخاطبان، مسیر توانمندسازی تخصصی (مهارت سخت) در 3 بخش «مارکتینگ»، «برنامه‌نویسی پایتون» و «علوم اجتماعی» به همراه تضمین استخدام برترین دانش‌پذیران و همچنین تسهیل ورود ایده‌پردازان به شتاب‌دهنده‌ها و مراکز رشد نیز فراهم شده است. این دوره آموزشی 7 مهرماه ١٤٠٠ آغاز می‌شود.

مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

#23

  • گروه خبری : اخبار,مرکز توسعه فناوریهای راهبردی
  • کد خبر : 77604

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت