سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : جمعه 10 تیر 1401
  • 1398/07/18 - 17:53
  • 1395
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
بیژن زنگنه در دوازدهمین نمایشگاه فناوری نانو :

تعاملات میان فعالان زیست بوم صنعت نفت تقویت می شود

وزیر نفت با بیان اینکه زیست‌بوم ری بزودی راه‌اندازی می‌شود گفت :ایجاد این منطقه میان فعالان این عرصه تعاملات ارزنده ایجاد می کند.

 

 

 

 

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، بیژن زنگنه وزیر نفت که برای امضای تفاهم‌نامه‌ای میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت نفت به دوازدهمین جشنواره فناوری نانو رفته بود به پرسش های خبرنگاران پاسخ داد و گفت زیست بوم ری به وسعت 30 هکتار در منطقه شهرری نزدیک پالایشگاه تهران راه‌اندازی  می‌شود. 

 

زنگنه ادامه داد: ایجاد این منطقه میان فعالان این عرصه مانند شتاب‌دهنده‌ها، استارتاپ‌ها، شرکت‌های دانش‌بنیان و صندوق‌‌های حمایتی و مشاوران و همچنین متقاضیان دریافت فناوری تعاملات ارزنده ای ایجاد می کند.

 

وی همچنین بیان کرد: صنعت نفت ظرفیت عظیمی است که سالی چند ده میلیارد تقاضا به بازار عرضه می‌کند و از این ظرفیت می‌توان برای توسعه استارت‌اپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان استفاده کرد. 

 

وزیر نفت با بیان اینکه نباید راضی به این میزان از پیشرفت باشیم ابراز کرد: راهی طولانی در این زمینه پیش رو داریم ضمن آنکه شرکت‌های تابع صنعت نفت نیازهایی  در حوزه های مختلف همچون افزایش برداشت دارند که باید از داخل رفع شود.

 

 زنگنه در پایان گفت:کاتالیست‌ها، فرآیندهای پتروشیمی و پالایشگاهی از مهم‌ترین بخش‌های صنعت نفت هستند. علاوه بر آن صنعت نفت در حوزه‌هایی چون مسائل زیست محیطی، تصفیه آب، انتقال حرارت و خردگی نیازهایی دارد. پس از  زمینه‌های همکاری بسیاری میان این صنعت با شرکت‌های دانش بنیان وجود دارد.

انتهای پیام/۲۵

  • گروه خبری : اخبار,مرکز توسعه فناوریهای راهبردی
  • کد خبر : 46879
کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت