سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : پنجشنبه 09 تیر 1401
  • 1399/09/09 - 10:20
  • 1397
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

تعداد صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه افزایش یافت؛ آغاز پذیره‌نویسی دهمین صندوق

پذیره‌نویسی دهمین صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه با سرمایه 500 میلیارد ریالی در فرابورس آغاز شد.

عنوان این صندوق جسورانه بورسی پویا الگوریتم با سرمایه 500 میلیارد ریال است که پذیره‌نویسی در آن از 8 آذر ماه تا 19 آذر ماه سال جاری است. حوزه فعالیت این صندوق، «فناوری اطلاعات و ارتباطات، پزشکی و سلامت، رسانه و سرگرمی و بایو و نانو تکنولوژی» خواهد بود.

دوره فعالیت این صندوق 5 سال است و از طریق کارگزاری های عضو شبکه فرابورس ایران امکان مشارکت در پذیره‌نویسی فراهم است. هر واحد سرمایه گذاری 1،000،000 ریال بوده و حداقل تعداد واحد قابل خریداری 1000 واحد است. در این دوره از پذیره نویسی، موسسان 20% درصد سرمایه را تعهد می کنند و مابقی را از طریق پذیره نویسی عمومی تامین خواهد شد.

صندوق‌های جسورانه بورسی به عنوان یکی از ابزارهای نوین سرمایه‌گذاری با مشارکت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و نهادهای مسوول بازار سرمایه برای سرمایه گذاری عموم مردم در طرح های فناورانه و دانش بنیان از سال 95 طراحی و اجرا شده است.

این صندوق ها سرمایه اشخاصی که به دنبال سرمایه­ گذاری در کسب و کارهای نوپا (استارتاپ ها) و کسب و کارهای کوچک و متوسط هستند و پتانسیل رشد بالایی دارند را مدیریت می کنند. این نوع از سرمایه‌گذاری ها سرمایه گذاری هایی با بازده و ریسک بالا محسوب می شوند.

 با پذیره نویسی این صندوق، تعداد صندوق های سرمایه گذاری جسورانه به 10 صندوق افزایش یافت که با توجه به پذیره نویسی یک صندوق سرمایه گذاری خصوصی، مجموع سرمایه این صندوق ها به 4250 میلیارد ریال افزایش می یابد. همچنین از مجموع مذکور دریک سال گذشته 3 صندوق سرمایه ­گذاری جسورانه و 1 سرمایه گذاری خصوصی با مجموع سرمایه 2700 میلیارد ریال پذیره نویسی شده اند که از این میان، 2 صندوق سرمایه گذاری جسورانه با مشارکت صندوق نوآوری و شکوفایی تاسیس شده اند.

همچنین 3 صندوق سرمایه­ گذاری جسورانه و 3 صندوق سرمایه گذاری خصوصی با مجموع سرمایه 18000 میلیارد ریال موفق به اخذ موافقت اصولی شده اند که با پذیره ­نویسی آن ها سرمایه این صندوق ها جهش قابل توجهی خواهد یافت.

گزارش از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  • گروه خبری : اخبار,اسلایدر,برگزیده ها,دفتر تامین مالی و سرمایه گذاری
  • کد خبر : 71266

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت