سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : یکشنبه 25 مهر 1400
  • 1399/09/01 - 09:08
  • 807
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

حمایت‌های فناورانه برای مقابله با کرونا؛ اقدامات شتاب گرفت

یکصد محصول مرتبط برای کرونا با حمایت ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تولید شد. محصولاتی برای کاهش عوارض این بیماری.

تولید محصولات موثر در کاهش عوارض بیماری کرونا یکی از دغدغه‌های اصلی نظام سلامت کشور برای مقابله با این بیماری مرموزی است که هر روز چهره جدیدی از خود نشان می‌دهد. ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم از تولید یکصد محصول مرتبط با این حوزه حمایت کرده است.

تولید محصولات درمانی همیشه اولویتی مهم در نظام بهداشت و درمان کشورها است. محصولی پرکاربرد که نقشی تاثیرگذار در درمان انواع بیماری‌ها دارد. اما تولید این محصولات با فناوری پیچیده، توان علمی و دانشی ویژه‌ای نیاز دارد. ایران هم به واسطه داشتن نیروی انسانی متخصص به خوبی از پس این نیاز خود برآمده است.

کرونا هم که آمد ضرورت تامین این نیازها را در دنیا بیشتر کرد. تولید داروها و محصولاتی که بتواند درد بیماران را کمی کاهش دهد و عوارض بیماری دردناک و پرعارضه کرونا را کمتر کند. ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم با حمایت از تولید این محصولات پیچیده، کمک کرد تا در این 9 ماهی که از شیوع کرونا می‌گذرد، بیماران با داروها و محصولات تولیدی داخلی راحت‌تر بتوانند با این بیماری دست و پنجه نرم کنند.

گزارش از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/23

  • گروه خبری : اخبار,اسلایدر,برگزیده ها,مرکز توسعه فناوریهای راهبردی
  • کد خبر : 71134
کلمات کلیدی

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت