سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : دوشنبه 08 آذر 1400
  • 1398/12/07 - 13:09
  • 1437
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

دانش‌بنیان‌ها به میدان مبارزه با کرونا می‌آیند

ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری همزمان با انتشار فراخوان «با کمک زیست‌بوم فناوری و نوآوری #کرونا_را_شکست_می‌دهیم» از همه دانش‌بنیان‌های توانمند در حوزه مبارزه با ویروس کرونا دعوت کرد تا از توانمندی‌های خود در تولید کیت‌های تشخیصی بهره ببرند و به این حوزه ورود کنند.

فراخوان «با کمک زیست‌بوم فناوری و نوآوری کرونا را شکست می‌دهیم» که ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری پیشگام آن بوده است، بهره‌مندی از توانمندی تمامی فعالان زیست‌بوم نوآوری از جمله شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌ها برای مبارزه و در هم شکستن بیمای کرونا را دنبال می‌کند.


در همین راستا ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف هم‌افزایی و به‌کارگیری توانمندی‌های فناورانه و نوآورانه از شرکت‌های توانمندی که دارای سابقه و تجربه تولید کیت تشخیصی هستند، حمایت می‌کنند.


بر این اساس، فعالان دانش‌بنیانی که این کیت‌ها را در کمترین زمان تولید کنند و نمونه اولیه تولیدشده داشته باشند، مورد حمایت قرار می‌گیرند.


ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و کمیته تشخیص آزمایشگاهی قرارگاه کنترل و مراقبت کورونا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با هدف تولید انواع کیت های تشخیصی ویروس کورونا COVID 19 مولکولی و تشخیص سریع در داخل کشور، نسبت به حمایت از تولیدکنندگان داخلی، از طریق فراخوان عمومی اقدامات لازم را آغاز کردند.


بر کیفیت و عملکرد کیت برای کسب مجوز موقت تولید و عرضه توسط آزمایشگاه مرجع سلامت و انستیتو پاستور ایران ارزیابی و تایید نهایی آن تاکید شده است.


شرکت‌های متقاضی می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02166406174 تماس بگیرند.


شایسته یادآوری است، «با کمک زیست بوم فناوری و نوآوری کرونا را شکست می‌دهیم» عنوان فراخوانی است که قصد دارد با هم افزایی فعالان زیست بوم فناوری و نوآوری گامی قدرتمند و هم افزایی در کمک به مردم و جامعه برای مبارزه با ویروس جدید کرونا با کمک توانمندی دانش‌بنیان‌ها و استارتاپ ها بردارد. با استفاده از این ظرفیت علمی و فناورانه و نوآورانه موجود در کشور گام‌های جدی برای مبارزه با این بیماری برداشته شود.


پایان پیام/23

صفحه ثبت نام پویش #کرونا_را_شکست _میدهیم 

  • گروه خبری : اخبار,مرکز توسعه فناوریهای راهبردی,مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی
  • کد خبر : 49648
کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت