سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : جمعه 12 آذر 1400
  • 1399/02/20 - 10:24
  • 1079
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
یک فعال فناور:

در تولید ماسک به نقطه اشباع نزدیک شده‌ایم

خط تولید ماسک سه لایه و تجهیزات وابسته به آن از جمله پیش نیازهای حیاتی برای گسترش این محصول در عرصه مقابله با بیماری کرونا است. مدیران شرکت‌های دانش بنیان می‌گویند با توجه به تولید قابل توجه این دستگاه‌ها در کشور، به زودی در زمینه تولید ماسک به نقطه اشباع خواهیم رسید.

علی موسوی مدیر فروش شرکت بهیار صنعت سپاهان در این‌باره گفت: شاید خط تولید ماسک سه لایه جراحی، به نسبت دیگر دستگاه‌ها از فناوری بسیار‌های تکی برخوردار نباشد، اما چون پیش از وقوع این همه‌گیری، در بسیاری از کشورها، امکان تولید آن وجود نداشت، برای همین در زمینه تولید ماسک با مشکل مواجه شدند.

موسوی با اشاره به زیر ساخت‌های فناورانه موجود در کشور، بیان داشت: ایران از جمله محدود کشورهای است که این دستگاه از مدت‌ها قبل در آن تولید میشد، به همین خاطر با توجه به روند فعلی تولید و رصد علمی بازار، به نظر می‌رسد در آینده بسیار نزدیک در زمینه تولید ماسک در کشور به نقطه اشباع برسیم.

وی افزود: اخیراً تنها در این شرکت، 40 خط تولید کامل تحویل مشتری شد و تصور کنید که هر کدام از این خطوط تولید چقدر محصول ماسک تولید خواهند کرد. در حال حاضر سفارشات متعددی از خارج از کشور داریم و امیدوار هستیم با کمک معاونت علمی و فناروی ریاست جمهوری بتوانیم به زودی، برنامه‌های صادراتی شرکت را در این زمینه محقق سازیم. با توجه به کیفیت محصولات دانش بنیان ایرانی، ما با  مشتریانی در اروپا نیز برای فروش این خط تولید مذاکراتی داشته‌ایم.

گزارش از: مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/33

 

اخبار مرتبط:

توسعه علمي و فناوري كشور در گرو حمايت از شركت‌هاي دانش‌بنيان

چگونگی موفقیت شرکت‌های دانش‌بنیان از نگاه رؤسای پارک‌های علم‌وفناوری

استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان در اماکن مسکونی تهران با همکاری شهرداری تهران

تجاری‌سازی محصولات دانش‌بنیان با ارائه خدمات مشاوره توسعه فنی سرعت می‌گیرد

  • گروه خبری : اخبار,اسلایدر,مرکز توسعه فناوریهای راهبردی,مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان,معاونت نوآوری و تجاری سازی فناوری
  • کد خبر : 50861
کلمات کلیدی

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت