سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : شنبه 13 آذر 1400
  • 1398/10/21 - 11:12
  • 941
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
با حضور فعالان اقتصادی آسیای میانه و اوراسیا

دستاوردهای صنعت نفت و گاز به نمایش در می‌آید

با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پتروشیمی و صنایع وابسته با حضور هیاتی تجاری و سرمایه‌گذاری از کشورهای حوزه آسیای میانه و اوراسیا برگزار می‌شود.

 

صنعت نفت و فرآورده‌های آن یکی از صنایع حیاتی است که در کشور مورد توجه قرار دارد. صنعتی که در نبود و خلا زیست‌بوم فناوری و نوآوری، بار همه درآمدزایی کشور را به تنهایی به دوش می‌کشید.

اما این صنعت هم چند سالی است با اتکا به زیست‌بوم فناوری در کشور قدم به عرصه فناورانه گذاشته و از ایده‌های نوآورانه متخصصان در پیشبرد اهداف خود کمک می‌گیرد.

در این میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری که با رسالت توسعه زیرساخت‌های فناورانه و نوآورانه در کشور فعالیت می‌کند تلاش کرده تا دست جوانان خلاق و نوآور را در دست صنعت کهن و  درآمدزای نفت بگذارد.

بر همین اساس هم با همکاری بخش خصوصی، نمایشگاهی از دستاوردهای بین‌المللی نفت، گاز، پتروشیمی و صنایع وابسته را برگزار می‌کند. این نمایشگاه میزبان شرکت‌ها، بازرگانان و سرمایه‌گذاران دولتی و خصوصی از کشورهای حوزه آسیای میانه و اوراسیا خواهد بود. حوزه ای که با عضویت موقت ایران در موافقتنامه اوراسیا، از اهمیت دوچندانی برای ایران برخوردار است.

این رویداد فناورانه 30 بهمن تا 3 اسفندماه امسال با تخفیف 50 درصدی برای شرکت‌های دانش‌بنیان در استان مازندران برگزار خواهد شد. متقاضیان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس www.niavaransari.it مراجعه کنند.

 


گزارش از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/23

 


 

اخبار مرتبط:

همایش ملی پژوهش های دانش بنیان در صنایع نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی، اردیبهشت ۹۹

نمایشگاه نفت، گاز، پالایش، پتروشیمی، کشتی سازی و صنایع وابسته ساری 98

ضرورت تغییر نگاه سنتی به جایگاه پژوهش و توسعه در صنعت نفت

 


  • گروه خبری : اخبار
  • کد خبر : 48596
کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت