سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : جمعه 12 آذر 1400
  • 1398/11/20 - 08:31
  • 724
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

سی و دومین شرکت دانش بنیان بورسی شد

پذیرش شرکت­ ها در بازار سرمایه یکی از روش­ های پایدار تامین مالی شرکت­ های دانش­ بنیان به شمار می­ رود و در سال­ های اخیر پذیرش شرکت ­ها در بازار سرمایه رشد چشمگیری داشته است به­ گونه ­ای که حدود 1/3 از این شرکت­ ها در 3 سال اخیر در بازار سرمایه پذیرش شده ­اند.

         تعداد 49.125.000 از سهام بازار شرکت کلر پارس (سهامی عام) ،پذیرفته شده در بازار دوم فرابورس، روز چهارشنبه 16 ام بهمن سال جاری به روش ثبت سفارش به عموم سرمایه ­گذاران عرضه شد. به گزارش دفتر تامین مالی و سرمایه­ گذاری، این سهام با ارزش تقریبی 145 میلیارد تومان مورد استقبال 1.292.789 شخص حقیقی و حقوقی قرار گرفت. این شرکت، جزو شرکت های تابعه شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین است و ارزش بازار شرکت در حال حاضر با قیمت تعیین شده بیش از هزار میلیارد تومان می­ باشد. محصولات کلر پارس در صنایعی نظیر آب و فاضلاب، شوینده و بهداشتی، نیروگاه ها، دارویی و غذایی، پتروشیمی، پالایشگاه نفت وگاز ، رنگ سازی، کاغذ سازی و نساجی مصرف می شود.

          شایان ذکر است تعداد 32 شرکت دانش ­بنیان در تابلوهای مختلف بورس و فرابورس درج شده ­اند و سهام آن­ها توسط سرمایه­ گذاران معامله می­شود. بعلاوه دو شرکت دیگر در حال گذراندن مراحل نهایی درج در تابلوهای فرابورس می­ باشند.

          پذیرش شرکت­ ها در بازار سرمایه یکی از روش­ های پایدار تامین مالی شرکت­ های دانش­ بنیان به شمار می­ رود و در سال­ های اخیر پذیرش شرکت ­ها در بازار سرمایه رشد چشمگیری داشته است به­ گونه ­ای که حدود 1/3 از این شرکت­ ها در 4 سال اخیر در بازار سرمایه پذیرش شده ­اند.

 

لیست شرکت های دانش بنیان بورسی و فرابورسی

 

 

  • گروه خبری : دفتر تامین مالی و سرمایه گذاری
  • کد خبر : 49252
کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت