سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : جمعه 12 آذر 1400
  • 1399/02/21 - 08:59
  • 534
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
برای رفع نیازهای فناورانه؛

شرکت‌های دانش‌بنیان به کمک صنعت برق کشور می‌آیند

صنعت برق کشور برای رفع نیازهای فناورانه خود و بومی‌سازی تجهیزات و فناوری‌های مورد نیاز خود، شرکت‌های دانش بنیان، فناور و استارتاپ‌های سراسر کشور که در این زیست بوم فعال هستند را دعوت کرده است تا این نیازها را مرتفع سازند.

 

 

 

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در پی اعلام شرکت مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران «توانیر» درباره اولویت‌های پژوهشی این شرکت در بخش انتقال برق و دعوت از شرکت‌های فناور جهت رفع این نیازها، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شرکت‌های دانش بنیان و فناور را ترغیب کرده است تا توان فنی خود را برای توسعه فناوری‌های مورد نیاز صنعت برق به کار ببرند.

دستیابی به دانش فنی دستگاه اسپکتروسکوپی، دستگاه اندازه گیری پاسخ فرکانسی، دستگاه اندازه گیری پارامترهای پلاریزاسیون عایقی و غیره بخشی از این نیازها اعلام شده است. شرکت توانیر در نامه‌ای، لیست کامل این نیازهای فناورانه را اعلام کرده است که در سایت مرکز شرکت‌های دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در دسترس قرار گرفته است.

پیش از این در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری با عنوان توسعه زیست‌بوم نوآوری و فناوری حوزه آب و برق، میان سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و رضا اردکانیان وزیر نیرو، بر افزایش تولید محصولات «ایران ساخت» در حوزه آب و برق تاکید شده بود.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری تاکید کرده بود که «ظرفیت‌های خوبی در حوزه آب و برق برای فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان وجود دارد و  بازار فوق‌العاده این حوزه پذیرای فعالیت این شرکت‌ها و ایده‌های نیروی جوان است.»

 

پایان پیام/33

 

اخبار مرتبط:

توسعه علمي و فناوري كشور در گرو حمايت از شركت‌هاي دانش‌بنيان

چگونگی موفقیت شرکت‌های دانش‌بنیان از نگاه رؤسای پارک‌های علم‌وفناوری

۵ عامل شکست و موفقیت‌ شرکت‌های دانش بنیان

بررسي عوامل موثر بر رشد و موفقيت شركت هاي دانش بنيان

شرکت‌های دانش بنیان سوار بر قطار موفقیت

 

  • گروه خبری : اخبار,اسلایدر,مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان
  • کد خبر : 50878
کلمات کلیدی

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت