سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : سه شنبه 09 آذر 1400
  • 1398/03/26 - 11:03
  • 654
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

محصولات کشاورزی سالم شناسایی و ردیابی می‌شود

یکی از برنامه‎های شبکه محصول سالم ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ایجاد سامانه شناسایی و ردیابی زنجیره‏ تامین محصولات کشاورزی با تاکید بر محصولات سالم است. مدل این سامانه ردیابی بر اساس استانداردهای جهانی GS1 طراحی شده است.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شبکه محصول سالم ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری به منظور عضوگیری از میان تولیدکنندگان محصولات سالم یعنی کشاورزان و تولیدکنندگان محصولات کشاورزی سالم فرآوری شده، سامانه سالم کلاب را راه‌اندازی می کند. 

تولیدکنندگان محصولات سالم با عضویت در سامانه فوق و ثبت اطلاعات خود، موفق به عضویت در شبکه شمس و استفاده از امکانات آن خواهند شد. بدین طریق ستاد شمس توانسته است بیش از 200 عضو حقیقی و حقوقی در زنجیره تولید تا مصرف را گرد هم آورد و بیش از 10 هزار مخاطب در حوزه مصرف محصولات سالم گواهی شده را شناسایی و سازماندهی کند.

طرح شمس یا شبکه محصول سالم ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای اجرای این مدل ردیابی، به هر شخص یا شرکت، یک پیش‏شماره شرکتی از GS1 کشور ارائه می کند. این شماره در بانک اطلاعاتی مرکزی ثبت می‏شود. بدین ترتیب، همه مکانها دارای شناسه شده و تمایز بین آنها کاملا شفاف و بدون ابهام برای مصرف کننده وبرای همه کنشگران خواهد شد. 

شبکه محصول سالم (طرح شمس) توسط ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف توانمندسازی، حمایت، ترویج و رتبه بندی محصولات سالم کشاورزی و بازارسازی، بازاریابی و فروش این محصولات برای ارتقای سلامت و حفظ ایمنی غذایی راه اندازی شده است.

پایان پیام/23

  • گروه خبری : اخبار,مرکز توسعه فناوریهای راهبردی
  • کد خبر : 44683
کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت